Bitcoin vs Litecoin

Kaip kripto investuotojui, svarbu suprasti skirtumus tarp „Bitcoin“ ir „Litecoin“. Kaip pirmoji pasaulyje kriptovaliuta, „Bitcoin“ nustatė mūsų dabartinės „blockchain“ revoliucijos tempą. Tačiau „Litecoin“ parodė rinkai, kad galite remtis stipriosiomis Bitcoin pusėmis ir pridėti šiek tiek daugiau techninių galimybių, nemažindami monetos efektyvumo ar bendro tikslo..

Bitcoin

„Bitcoin“ buvo sukurtas ir pastatytas 2008 m., O į rinką atėjo 2009 m. „Bitcoin“ anoniminis kūrėjas, vardu Satoshi Nakamoto, forumo įrašuose aprašo, kaip jis sugebėjo išspręsti žinomą dvigubų išlaidų klausimą, kuris kankino visas ankstesnes skaitmenines valiutas. Dvigubų išlaidų klausimas buvo techninis apribojimas. Jame aprašytas scenarijus, kuris įvyko, kai kam nors išsiunte skaitmeninę valiutą ir beveik tiksliu laiku tą pačią valiutą išsiuntei kitai šaliai. Dėl to vėluodama sustoti būtų neįmanoma. Satoshi suprato, kad jis gali pridėti laiko žymę prie „Proof-of-Work“ algoritmo. Įterpiant šią laiko žymą kiekviename bloke, neįmanoma išsiųsti dviejų operacijų vienu metu, nesusidarant neatitikimams.

„Litecoin“

Neilgai trukus kiti kūrėjai atkreipė dėmesį į unikalų Satoshi požiūrį. Vienas iš tokių kūrėjų ir „Google“ darbuotojų Charlie Lee. Jį taip įkvėpė idėja, kad jis nusprendė prisijungti prie revoliucijos. Užuot tiesiogiai konkuravęs su Bitcoin, Lee siekė tapti „Bitcoin’s Batman“ Robinu. Savo žodžiais jis paaiškina, kad „Litecoin“ yra sidabras iki Bitcoin aukso.

„Litecoin“ į rinką pateko kaip atviro kodo „GitHub“ klientas 2011 m. Spalio 7 d. „Litecoin“ buvo viena iš ankstyviausių „Bitcoin Core“ klientas. Lee kriptovaliutos versijoje buvo sustiprinti techniniai aspektai. Pavyzdžiui, „Bitcoin“ kas 10 minučių patvirtina operacijų blokus. Šie blokai yra ribojami iki 1 MB duomenų.

Bitcoin vs Litecoin Pusiau statistika

Bitcoin vs Litecoin Pusiau statistika

„Litecoin“ patvirtina blokavimą kas 2,5 minučių. Tinklas yra daug greitesnis nei „Bitcoin“, o kūrėjai jį surašo 28 operacijomis per sekundę. Įdomu tai, kad šis greitesnis generavimo rodiklis atitinka bendro tiekimo, palyginti su Bitcoin, padidėjimą. Visada yra tik 21 000 000 BTC. Iš viso numatyta 84 000 000 LTC.

Konsensuso mechanizmai – „Bitcoin“ ir „Litecoin“

Tiek „Bitcoin“, tiek „Litecoin“ remiasi sutarimo dėl darbo įrodymo mechanizmu. Bitcoin naudoja SHA-256 mechanizmą. SHA reiškia saugų maišos algoritmą. Tai matematinė lygtis, kurią išsprendžia kalnakasiai. Sėkmingai į lygtį atsakantis kalnakasis apdovanojamas kasybos atlygiu ir gali oficialiai pridėti kitą operacijų bloką į blokų grandinę.

Dabartinis atlygis kalnakasiams „Bitcoin“ blokų grandinėje yra 6,25 BTC. Pažymėtina, kad šios kasybos premijos yra vienintelis kartas, kai į rinką patenka naujas BTC. Jie skirti kas dešimt minučių. Siekiant užtikrinti Bitcoin pinigų atsargų nuspėjamumą, SHA-256 lygtis automatiškai sureguliuoja sunkumus. Kuo daugiau tinklo maišos galios, tuo sunkiau atsakyti. Norint padidinti sunkumą, lygtyje atsakyme paprasčiausiai reikia daugiau nulių.

Pradinis „Bitcoin“ kasybos atlygis buvo 50 BTC. Šie atlygiai mažėja perpus maždaug kas ketverius metus. Dabartinis „Litecoin“ kasybos atlygis yra 12,5 LTC. Planuojama, kad jis liks maždaug iki 2023 m. Rugpjūčio mėn. Kaip ir „Bitcoin“, „Litecoin“ yra skirtas maždaug kas ketverius metus perpus sumažinti kasybos naudą

„Litecoin Scrypt PoW“

„Litecoin“ taip pat naudoja „PoW“ algoritmą. Skirtingai nuo „Bitcoin“, „Litecoin“ sutarimo mechanizmas yra atminties reikalaujantis, „scrypt“ pagrįstas kasybos „PoW“ protokolas. „Scrypt“ buvo sukurtas specialiai tam, kad būtų brangu atlikti didelio masto individualizuotos techninės įrangos atakas. Be to, „Litecoin“ turi šiek tiek pakeistą GUI. Dėl šių pokyčių buvo šiek tiek sudėtingiau kurti ir brangiau gaminti „Litecoin“ kasybos platformas pirmosiomis kriptovaliutų dienomis..

Bendri atnaujinimai – „Bitcoin“ ir „Litecoin“

„Bitcoin“ ir „Litecoin“ turi daug techninių aspektų. Dėl šios priežasties neturėtų būti didžiulė staigmena sužinojus, kad jie taip pat dalijasi daugeliu savo pagrindinių atnaujinimų. Pavyzdžiui, abi monetos naudoja „Segregated Witness“ („SegWit“). „SegWit“ leidžia tinklui padalyti operacijas į du segmentus. Tikslas yra pašalinti atrakinimo parašą, dar vadinamą „liudytojo“ duomenimis iš pradinės dalies. Ši informacija sandorio pabaigoje vėl įtraukiama kaip atskira struktūra.

„Bitcoin“ kainų diagrama per „Coinmarketcap“

„Bitcoin“ kainų diagrama per „Coinmarketcap“

Išsiskyręs liudytojas pirmą kartą tapo diskusija po to, kai buvo įvesta Bitcoin tobulinimo pasiūlymo numeris BIP141. Netrukus po to, 2017 m. Liepos 21 d., „Bitcoin“ kalnakasiai patobulino į „Bitcoin Improvement Pasiūlymas“ (BIP) 91. Konkrečiai, „SegWit“ aktyviai veikė BTC 477 120 bloke..

„Litecoin“ prideda žaibo tinklą

„Litecoin“ įveikė BTC, atlikdamas šį atnaujinimą. „Litecoin“ kalnakasiai atnaujino „SegWit“ galimybes 2017 m. Gegužės mėn. Tai nebūtų paskutinis kartas, kai „Litecoin“ įveikė „Bitcoin“ iki techninio smūgio. „Litecoin“ taip pat buvo pirmasis tinklas, sėkmingai integravęs „Lightning Network“. Šis antrojo sluoksnio protokolas įvedė privačių mokėjimo kanalų naudojimą, kad būtų sumažinta blokų grandinės spūstis. Pirmiausia „Lightning Network“ sandoris iš Ciuricho į San Franciską perkėlė 0.00000001 LTC. Pervedimas užtruko mažiau nei vieną sekundę.

Vertės ryšys – „Bitcoin“ ir „Litecoin“

Per pastarąjį dešimtmetį „Litecoin“ ir „Bitcoin“ nuolat atsiejo vertę. „Litecoin“ vartotojai parodė visiškai skirtingus prekybos ir išlaidų įpročius, palyginti su „Bitcoiners“. Įdomu tai, kad vienas tyrimas parodė, kad „Litecoin“ dažnai tai darys prieš tai Bitcoin rinkos judėjimas. Tačiau reikia pažymėti, kad „Bitcoin“ pasirodė esanti geresnė ar bent jau populiaresnė vertės, palyginti su „Litecoin“, saugykla.

Tinklo augimas

„Bitcoin“ ir „Litecoin“ pastebėjo, kad jų rinkos labai plečiasi. „Litecoin“ tikslas būti BTC šalininku labai pasiteisino. Paprastai platformos, siūlančios „Bitcoin“ palaikymą, taip pat siūlo „Litecoin“ palaikymą. Šis suderinamumas padėjo „Litecoin“ išlikti populiaria moneta rinkoje, nepaisant to, kad atsirado daugybė konkurencijos.

Bitcoin vs Litecoin – kas geriau?

Į šį klausimą nėra teisingo ar neteisingo atsakymo. „Bitcoin“ atlieka svarbų vaidmenį kaip pirmoji kriptovaliuta pasaulyje. Vien dėl šios priežasties ji visada turės vertę tarp bendruomenės. „Litecoin“ pateikia visus techninius „Bitcoin“ aspektus ir ilgaamžiškumą, nes yra viena iš seniausių kriptovaliutų pasaulyje. Panašiai kaip sidabras, jis yra labiau prieinamas nei pagrindinis pasirinkimas, tačiau vis tiek yra išmintinga investicija. Dėl šių priežasčių nuovokūs investuotojai laiko abi šias monetas.

Kur nusipirkti „Bitcoin“ ar „Litecoin“

Tai yra dvi populiariausios kriptovaliutos pasaulyje. Žemiau pateiktos biržos leidžia įsigyti abu šiuos skaitmeninius išteklius.

Bitcoin vs Litecoin Bitcoin vs Litecoin Bitcoin vs Litecoin
★★★★★ ★★★★★ Binansų apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Skaičiuojant skaitmeninio turto (kriptovaliutos) brokerių balų formulę atsižvelgiama į daugybę dešimčių veiksnių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes.

★★★★★ ★★★★★ „Kraken“ apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Skaičiuojant skaitmeninio turto (kriptovaliutos) brokerių balų formulę atsižvelgiama į daugybę dešimčių veiksnių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes.

★★★★★ ★★★★★ „Poloniex“ apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Skaičiuojant skaitmeninio turto (kriptovaliutos) brokerių balų formulę atsižvelgiama į daugybę dešimčių veiksnių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes.

Geriausia

Pažengę prekybininkai

Geriausia

JAV prekybininkai

Geriausia

Lengva naudoti

Prekybos mokesčiai

0,10%

Prekybos mokesčiai

0,16%

Prekybos mokesčiai

0,125%

Akcijos

10% pinigų grąžinimas

Nuolaidos kodas: EE59L0QP

Akcijos

Nė vienas

Akcijos

Nė vienas

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map