Bitcoin vs Ethereum: kāda ir atšķirība?

Kā izglītotam kriptogrāfijas investoram ir ļoti svarīgi saprast, kādas ir atšķirības starp Bitcoin un Ethereum. Abas šīs monētas tirgū ir titāni, kaut arī dažādu iemeslu dēļ. Abas monētas šajā brīdī ir būtiskas tirgus attīstībai. Lūk, kas padara šīs monētas tik atšķirīgas, bet tomēr tik svarīgas tirgū.

Bitcoin

Bitcoin bija pirmā veiksmīgā kriptovalūta pasaulē. Satosi Nakamoto mainīja pasauli, kad ieviesa savu revolucionāro protokolu. Viņa mērķis bija izveidot “vienādranga elektronisko naudas sistēmu”, kas būtu izturīga pret cenzūru un decentralizēta.

Viņam izdevās veikt savu misiju, kad viņš oficiāli uzsāka Bitcoin 2009. gadā. Kopš tā laika Bitcoin ir piedzīvojis milzīgu izaugsmi gan finansiāli, gan tehnoloģiski. Tomēr būtībā tā joprojām ir pieejama ikvienam. Bitcoin uz visiem laikiem mainīja pasauli un iedvesmoja jaunu nozari. Šo iemeslu dēļ jūs varat uzskatīt Bitcoin par pirmās kriptovalūtas paaudzi.

Proti, Bitcoin nav nemainīgs, un protokols nepārtraukti attīstās. Tomēr tas tika uzbūvēts tā, lai tas kalpotu tā īpašajam mērķim. Līdz ar to tas nav labākais risinājums tādām funkcijām kā viedie līgumi vai citas nākamās paaudzes blokķēdes funkcionalitātes. Jo īpaši otrā slāņa protokolu, piemēram, zibens tīkla, ieviešana ievērojami paplašina Bitcoins funkcionalitāti.

Otrā paaudze – Bitcoin vs Ethereum

Ethereum ir izplatīta, publiska blokķēde. Šis decentralizētais tīkls iepazīstināja pasauli ar viedo līgumu skriptu funkcionalitāti. Šie protokoli ļāva ikvienam veidot decentralizētas lietojumprogrammas un paplašināt kriptovalūtu lietošanas gadījumus. Mūsdienās ir tūkstošiem dažādu kriptogrāfijas un blokķēdes projektu. Tomēr tīkla darbību racionalizēšanai lielākā daļa izmanto dažus viedo līgumu veidus.

Ethereum diagrammas

Ethereum diagrammas

Nav gluži kriptonauda

Ir svarīgi saprast, ka Ethereum nav kriptonauda. Ethereum ir platforma, kurā darbojas kriptovalūta Ēteris. Šis tīkls galvenokārt darbojas kā programmējams decentralizēts tīkls Dapp izstrādātājiem. Turklāt Ētera galvenā loma ir kompensēt kalnračiem par EVM (Ethereum Virtual Machine) aprēķinu veikšanu.

Ethereum bija pirmais kriptovalūtas tīkls, kas izveidots tieši Dapp attīstības atbalstam. Dapps ir lietojumprogrammas, kas paredzētas darbībai decentralizētos tīklos. Pirmie Dapps darbojās decentralizētos tīklos, piemēram, Tor tīklos. Šie tīkli decentralizētā rakstura dēļ ir izturīgi pret cenzūru.

Bloķēšanas tīkla revolūcijas pamatā ir Dapps, kas darbojas blokķēdes tīklos. Tādā veidā Ethereum pārstāvēja būtiskas pārmaiņas kriptovalūtu attīstībā un funkcionalitātē, kas virzās uz priekšu. Šo iemeslu dēļ Ethereum tiek uzskatīts par otrās paaudzes kriptonauda

Viedie līgumi


Lai izpildītu viedos līgumus, Ethereum ievieš unikālu protokolu, kas pazīstams kā EVM – Ethereum virtuālo mašīnu. Katrs pilns Ethereum mezgls palaiž šo virtuālo skursteņu tūlītēju darbību. EVM galvenā priekšrocība ir tā, ka tie uzlabo decentralizētu lietojumprogrammu veidošanas procesu, uzlabojot to programmējamību un efektivitāti, ko tīkls izpilda līguma baitu kodu.

Ethereum vēsture

Viens no Bitcoin agrīnajiem sekotājiem bija datoru izstrādātājs ar nosaukumu Vitalik Buterin. Šis izdevīgais indivīds 2013. gadā nolēma izveidot jaunu kriptovalūtu. Šim jaunajam projektam būtu kopīgas daudzas tehniskās īpašības ar Bitcoin. Piemēram, lai pārbaudītu tīkla stāvokli, abās monētās tiek izmantots Proof-of-Work (PoW) algoritms..

Vienprātība

Bitcoin izmanto SHA-256 algoritmu. Šis matemātiskais vienādojums prasa, lai kalnrači pierāda savu darbu, izmantojot uzlabotus aprēķinus. Tīkls automātiski pielāgo savas grūtības, lai nodrošinātu, ka darījumu bloki tiek apstiprināti tikai ar desmit minūšu intervālu. Šī pieeja nodrošina prognozējošu monetārās emisijas stratēģiju, līdz pēdējais Bitcoin tiek iegūts kādreiz 2140. gads.

Ethereum, tāpat kā Bitcoin, pašlaik izmanto darba pierādīšanas (PoW) vienprātības protokolu. Tomēr Ethereum izmanto Ethash algoritmu. Buterins izlēma par šo mehānismu, lai palīdzētu samazināt specializēto ASIC (lietojumprogrammu specifiskās integrētās shēmas) kalnrūpniecības platformu priekšrocības. ASIC kalnrūpniecības platformas tiek būvētas no zemes, lai atrisinātu SHA-256 algoritmu, ko izmanto Bitcoin. ASIC kalnraču kritiķi apgalvo, ka šīs augsto cenu platformas izraisa centralizāciju Bitcoin tīklā.

Bloķēt laikus

Salīdzinot darījumu caur tīklu izvietojumu, Ethereum iznāk tālu pirms Bitcoin. Bitcoin apstiprina blokus ik pēc 10 minūtēm. Šajos blokos ir ne vairāk kā 1 MB datu. Līdz ar to Bitcoin spēj veikt tikai aptuveni 7 darījumus sekundē. Šis zemais datu pārraides ātrums tika iebūvēts Bitcoin kodēšanas sistēmā, lai nodrošinātu, ka ikviens var izmantot tīklu.

Ethereum tīkls spēj veikt aptuveni 15 darījumus sekundē. Šīs iespējas ir ievērojami uzlabotas pēc gaidāmā Ethereum 2.0 atjauninājuma. Saskaņā ar šo jauninājumu Ethereum iespējas tuvināsies 100 000 darījumiem sekundē izstrādātājiem.

Ieguves atlīdzība – Bitcoin vs Ethereum

Katra tīkla mezgliem tiek izmaksātas dažādas ieguves atlīdzības. Bitcoin kalnrači saņem atlīdzību 6,5 BTC, ja viņi ir mezgls, kas vispirms pabeidz SHA-256 vienādojumu un pievieno nākamo bloku blokķēdei. Salīdzinoši Ethereum kalnrači saņem dalību 2 ETH par dalību darījumu bloku apstiprināšanā.

Ethereum statistika, izmantojot Etherscan

Ethereum statistika, izmantojot Etherscan

Kopējais piedāvājums – Bitcoin vs Ethereum

Bitcoin ierobežo 21 000 000 monētu piegādi. Šī stratēģija nodrošina, ka Bitcoin saglabā trūkumu tirgū. Savukārt ētera (ETH) daudzumam nav ierobežojumu. Tīklam jāturpina ražot ETH uz nenoteiktu laiku, lai segtu gāzes maksu, ko radījuši izstrādātāji, kas izpilda EVM. Pašlaik apgrozībā ir 114 467 625,91 ETH.

Ethereum doties uz PoS

Interesanti, ka Ethereum šogad gatavojas veikt būtisku jaunināšanu uz Ethereum 2.0. Šī cietā dakša ievietotu ETH jaunā blokķēdē, kas darbojas ar Proof-of-Stake (PoS) algoritmu. PoS tīkli noņem kalnračus un paļaujas uz monētu turētājiem, kas pieliek savus žetonus, lai apstiprinātu tīkla stāvokli.

PoS tīkli ir daudz energoefektīvāki un lētāki uzturēšanai. Tie nodrošina arī ātrāku darījumu laiku, salīdzinot ar PoW tīkliem. Pats labākais – nav nepieciešams iegādāties dārgu kalnrūpniecības aprīkojumu, jo viss, kas jums nepieciešams, ir tīkla maks, lai monētas saliktu PoS sistēmā.

ETH ICO vs Bitcoin’s uzsākšana

Bitcoin bija klusa palaišana, kuru cypherpunk un attīstības kopienā atzīmēja tikai daži atlasītie, pievēršot uzmanību šim monumentālajam izgudrojumam. Interesanti, ka Bitcoin ceļojums oficiāli sākās ar ģenēzes bloku. Šis ir pirmais Bitcoin blokķēdes bloks. Lai gan neviens precīzi nezina, cik daudz Bitcoin ir ieguvis Nakamoto, aplēses liecina, ka viņa atlīdzība ir 1 miljons Bitcoin.

Salīdzinājumam, Ethereum ienāca tirgū ar daudz lielāku fanu. Ethereum ICO (sākotnējais monētu piedāvājums) piesaistīja 18 miljonus ASV dolāru. Ethereum turpināja šo impulsu, laižot klajā pirmo DAO (Decentralizēto autonomo organizāciju). Šis notikums notika 2016. gada aprīlī. DAO palaišana paaugstināja Ethereum statusu un palīdzēja tīklam nodrošināt publiskajā ICO 150 miljonus ASV dolāru. Tajā laikā DAO bija lielākais kolektīvās finansēšanas pasākums, kas notika blokķēdes nozarē.

Bitcoin vs Ethereum – āboli vs apelsīni

Tagad, kad labāk izprotat atšķirības starp Bitcoin un Ethereum, ir viegli saprast, kāpēc abiem projektiem šajā nozarē ir ilgmūžība. Lielākā daļa kriptogrāfijas investoru savā portfelī glabā abas šīs monētas.

Kur nopirkt Bitcoin (BTC) & Ethereum (ETH)

Šīs ir divas populārākās kriptovalūtas pasaulē. Tālāk norādītās apmaiņas ļauj iegādāties abus šos digitālos aktīvus.

Bitcoin vs Ethereum: kāda ir atšķirība? Bitcoin vs Ethereum: kāda ir atšķirība? Bitcoin vs Ethereum: kāda ir atšķirība?
★★★★★ ★★★★★ Binance pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ Kraken pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ Kriptomat pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

Vislabāk

Pieredzējuši lietotāji

Vislabāk

ASV tirgotāji

Vislabāk

Eiropas tirgotāji

Konta minimums

Nav

Konta minimums

1,00 USD

Konta minimums

35 €

Akcijas

10% naudas atmaksa

Atlaides kods: EE59L0QP

Akcijas

Nav

Akcijas

Nav

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map