Ieguldījumi genomikā un CRISPR – viss, kas jums jāzina

Ir jauna nozare, kas pieaug, kas ir daudzsološa kā AI un blokķēde, šī nozare ir genomika. Izmantojot CRISPR, pieejamu cilvēka genoma sekvencēšanu un datu zinātnes sasniegumus, daži uzņēmumi sevi pozicionē, ​​lai izmantotu šīs jaunās veselības aprūpes priekšrocības. Mēs izpētīsim, kas ir genomika, ko uzņēmumi pozicionē šajā nākotnē un kāpēc tas ir svarīgi.

Kas ir genomika?

Genomika ir cilvēka gēnu (genoma) izpēte, lauks pārskata šo gēnu mijiedarbību savā starpā un ar cilvēka vidi. Genoms ir pilnīgs organisma DNS komplekts, kas programmē indivīdu ar dažādām fiziskām īpašībām. Praktiski katra atsevišķa ķermeņa šūna satur pilnīgu kopiju aptuveni 3 miljardiem DNS bāzes pāru jeb burtu, kas veido cilvēka genomu. Ar spēku datu zinātne tagad ir iespējams izpētīt, kā mijiedarbojas gēni, un dažos gadījumos rediģēt gēnus, lai modificētu vienu DNS burtu vai bāzi gēnā.

Cilvēka genomu secība

Ir vairākas eksponenciālas tehnoloģijas, kas ir apvienotas, lai nodrošinātu vienkāršu un rentablu cilvēka pilnā genoma sekvencēšanu. Pirmā cilvēka genoma izmaksu secība 2,7 miljardi un pagāja 13 gadi. Mūra likuma un citu eksponenciālu tehnoloģiju dēļ izmaksas tagad ir samazinātas līdz 1000 USD, un tiek prognozēts, ka tās tiks samazinātas līdz 100 USD.

Tas nozīmē, ka mēs ieejam laikmetā, kurā ikviens var secēt savu pilnīgo cilvēka genomu, meklējot kļūdas vai noslieci uz noteiktām slimībām vai veselības problēmām.

Vairāki uzņēmumi atbalsta tirgu, kur sākotnēji patērētāji pieprasīs sekvencēt savu genomu, un galu galā to pieprasīs medicīnas profesionāļi. Tas virza spēku daudzu genomikas uzņēmumu tirgū, otrais virzītājspēks ir CRISPR tehnoloģijas pārveidojošais spēks.

Kas ir CRISPR?

Lai iepazītos ar CRISPR, vispirms ir jāsaprot, ka terminoloģijai ir vairāki lietošanas gadījumi. Bioloģijā, CRISPR attiecas uz DNS sekvencēm dabiski atrodams baktēriju un citu mikroorganismu genomos. CRISPR ir svarīgas imūnsistēmas sastāvdaļas, kas aizsargā baktērijas no vīrusiem. CRISPR imūnsistēma aizsargā sevi no vīrusu uzbrukuma, iznīcinot iebrucēja vīrusa genomu. Šeit CRISPR tehnoloģija nonāk skatuves vietā.

Par populāru lietojumu un to, kā mēs to izskaidrosim, “CRISPR” ir stenogrāfs vārdam “CRISPR-Cas9.”CRISPR kombinācijā ar proteīnu, ko sauc par Cas9 (vai“ saistīts ar CRISPR ”), ir ferments, kas darbojas kā molekulu šķēru pāris, kas spēj sagriezt DNS virknes. Kamēr ideja par gēnu rediģēšanu ir bijusi apkārt kopš 50. gadiem, CRISPR ir ļāvis rentablu gēnu rediģēšanas līmeni ar precizitāti, kas vēl nekad nav bijusi pieejama.

Uzņēmumi, kas iesaistīti genomikā

Pašlaik ir desmitiem uzņēmumu, kas izmanto genomikas priekšrocības, mēs pārskatīsim piecus vadošos uzņēmumus, kas tiek publiski tirgoti.

CRISPR Therapeutics AG (NASDAQ: CRSP)

Kas nosaka CRSPR terapija neatkarīgi no tā ir visu zvaigžņu dibinātāju komanda, kurā ietilpst Dr Emmanuelle Charpentier, kura pamatizpēte atklāja galvenos CRISPR-Cas9 tehnoloģijas mehānismus, liekot pamatu CRISPR-Cas9 kā daudzpusīga un precīza gēnu rediģēšanas rīka izmantošanai. Viņas darbu ir atzinīgi novērtējuši daudzi apbalvojumi, tostarp Dzīves zinātnes balva par izrāvienu.

CRISPR Therapeutics izstrādā efektīvu un daudzpusīgu CRISPR / Cas9 gēnu rediģēšanas platformu terapijās, lai ārstētu hemoglobinopātijas, vēzi, diabētu un citas slimības.

Pirmā terapija, ko viņi virza, ir asins slimības β-talasēmija un sirpjveida šūnu slimība, tas tagad ir ievadīts klīniskajā testēšanā, tāpat kā pirmā alogēnā CAR-T programma, kuras mērķis ir B šūnu ļaundabīgi audzēji. Kaut arī sirpjveida šūna ir slimība, kuras tirgus ir apstrīdams, tiklīdz tehnoloģija ir nobriedusi, viņi var virzīties uz citu slimību pārnēsātāju mērķauditoriju.

Invitae Corporation (NASDAQ: NVTA)

Ielūgumu korporācija tiek izmantots, lai izmantotu cilvēka genoma sekvencēšanas strauji samazinošās izmaksas. Šis ir ģenētiskās informācijas uzņēmums, kas specializējas informācijas sniegšanā ģenētiskai diagnostikai, preimplantācijai un nesēju skrīningam iedzimtu traucējumu, spontāno abortu analīzes un iedzimta vēža gadījumā. Būtībā visi lielie dati, ko var iegūt, sekvencējot cilvēka genomu, piedāvā Invitae Corporation.

Nesen korporācija Invitae sadarbojas ar ArcherDX lai visā pasaulē pacientiem sniegtu visaptverošu vēža ģenētiku un precīzo onkoloģiju.

Ikviens, kurš vēlas izmantot uzņēmuma, kas sekvencē cilvēka genomus, priekšrocības, ir tirgus līderis.

Klusā okeāna bioloģiskās zinātnes Kalifornijā, Inc (NASDAQ: PACB )

Kalifornijas Klusā okeāna biozinātnes, Inc.. ir biotehnoloģijas uzņēmums, kas dibināts 2004. gadā un kas izstrādā un ražo sistēmas gēnu sekvencēšanai un dažiem jauniem reāllaika bioloģiskiem novērojumiem. Viņi ir izstrādājuši vienu molekulu, reālā laika (SMRT) secības tehnoloģija kas nodrošina augstu vienprātības precizitāti ar vēl nebijušu lasīšanas garumu. Šis ir jauns veids, kā pētīt DNS, RNS un olbaltumvielu sintēzi un regulēšanu, izmantojot bioķīmijas, optikas, nanofabrikācijas un citus sasniegumus..

Dažas no pašreizējām lietojumprogrammām, pie kurām viņi strādā, ietver epigēnu izmaiņu noteikšanu sekvencēšanas laikā, lai atvērtu durvis vienkāršākai DNS modifikācijas izpētei, lai savienotu genotipu ar fenotipu. Tas ļaus izprast epigenetikas ietekmi uz plašu bioloģisko procesu loku, ieskaitot gēnu ekspresiju, saimnieka-patogēna mijiedarbību, vides reakciju, DNS bojājumus un DNS labošanu. Turklāt tas atklās epigenetikas lomu īpašību pārmantošanā no paaudzes paaudzē.

Twist Biosciences Corp (NASDAQ: TWST)

Twist Biosciences Corp ražo sintētisko DNS klientiem biotehnoloģijas nozarē. Viņi ir izstrādājuši a DNS sintēzes platforma lai risinātu caurlaides, mērogojamības un izmaksu ierobežojumus, kas raksturīgi mantotajām DNS sintēzes metodēm. Tas ļauj viņiem sasniegt precīzu DNS ražošanu mērogā.

Augstas caurlaidspējas silīcija platforma ļauj Twist Biosciences miniaturizēt ķīmiju, kas nepieciešama DNS sintēzei. Šī miniaturizācija ļauj uzņēmumam samazināt reakcijas apjomus par koeficientu 1 000 000, vienlaikus palielinot caurlaidspēju par 1 000 reizes, ļaujot sintezēt 9600 gēnus vienā silīcija mikroshēmā pilnā mērogā.

Tas būtībā ir vienkāršs veids, kā citi uzņēmumi pēc nepieciešamības var pasūtīt DNS.

Illumina, Inc (NASDAQ: ILMN)

Illumina, Inc. izstrādā, ražo un tirgo integrētas sistēmas ģenētisko variāciju un bioloģisko funkciju analīzei. Uzņēmums piedāvā produktu un pakalpojumu klāstu, kas kalpo sekvencēšanas, genotipēšanas un gēnu ekspresijas, kā arī proteomikas tirgiem.

Šobrīd tehnoloģija tiek izmantota palīdzēt ar COVID-19,  tie ļauj uzņēmumiem, kas strādā visu diennakti, izsekot pārraidi, veikt uzraudzību, izstrādāt terapiju un vakcīnas jebkura veida vīrusu infekcijai.

Daži no viņu pašreizējiem piedāvājumiem ietver piekļuvi ātriem, kvalitatīviem, nākamās paaudzes sekvencēšanas (NGS) pakalpojumiem, piemēram, RNS un visa genoma sekvencēšanas pakalpojumiem..

Izvēlieties biržas brokeri

Pirmajam ceļojuma solim vajadzētu būt akciju brokera izvēlei. Starpnieks, kuru mēs iesakām, ir Firstrade.

Ieguldījumi genomikā un CRISPR - viss, kas jums jāzina Ieguldījumi genomikā un CRISPR - viss, kas jums jāzina Ieguldījumi genomikā un CRISPR - viss, kas jums jāzina
★★★★★ ★★★★★ Firstrade pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Vērtēšanas formulā akciju brokeriem tiek ņemti vērā vairāki desmiti faktoru, tostarp maksa par kontiem un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ M1 finanšu pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Vērtēšanas formulā akciju brokeriem tiek ņemti vērā vairāki desmiti faktoru, tostarp maksa par kontiem un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ Public.com apskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Vērtēšanas formulā akciju brokeriem tiek ņemti vērā vairāki desmiti faktoru, tostarp maksa par kontiem un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

Maksas

Nulle komisija

Maksas

Nulle komisija

Maksas

Nulle komisija

Konta minimums

Nav

Konta minimums

100 USD

Konta minimums

Nav

Akcijas

Bezmaksas krājumi *

* Sīkāku informāciju skatiet vietnē.

Akcijas

Nav

Veicināšana

Nav

Kopsavilkums

Kaut arī mēs esam uzskaitījuši dažus primāros uzņēmumus, kas izmanto zemu izmaksu cilvēka genoma sekvencēšanu un gēnu rediģēšanu, ir daudz citu uzņēmumu, kas ir daudzsološi. Veselības aprūpes nozare ir gatava traucējumiem; investori, kas stratēģiski kļūst par dažu šo tirgus līderu akcionāriem, vislabāk varēs atrast jaunu nozari. Investoriem jānodrošina, lai viņi iepazītos ar genomiku, īpašu uzmanību pievēršot CRISPR.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me