Investavimas į genomiką ir CRISPR – viskas, ką reikia žinoti

Yra nauja pramonė, kuri kyla, kuri žada būti tokia pat trikdanti kaip dirbtinis intelektas ir „blockchain“, kuri yra genomika. Naudodamosi CRISPR, įperkamu žmogaus genomo sekos nustatymu ir duomenų mokslo pažanga, kelios įmonės pasirenka pasinaudoti šiuo nauju sveikatos priežiūros atsiradimu. Mes ištirsime, kas yra genomika, ką įmonės pozicionuoja šiai ateičiai ir kodėl tai svarbu.

Kas yra genomika?

Genomika yra žmogaus genų (genomo) tyrimas, lauke apžvelgiama tų genų sąveika tarpusavyje ir su asmens aplinka. Genomas yra visas organizmo DNR rinkinys, kuris programuoja individą su skirtingomis fizinėmis savybėmis. Praktiškai kiekvienoje kūno ląstelėje yra pilna maždaug 3 milijardų DNR bazių porų arba raidžių, sudarančių žmogaus genomą, kopija. Su galia duomenų mokslas dabar galima ištirti genų sąveiką ir kai kuriais atvejais redaguoti genus, norint modifikuoti vieną DNR raidę arba bazę gene.

Žmogaus genomų sekos nustatymas

Yra daugybė eksponentinių technologijų, kurios buvo sujungtos, kad būtų galima lengvai ir ekonomiškai nustatyti visą žmogaus genomą. Pirmojo žmogaus genomo sąnaudų seka 2,7 milijardo ir užtruko 13 metų. Dėl Moore’o įstatymo ir kitų eksponentinių technologijų kaina dabar sumažinta iki 1000 USD, ir planuojama, kad ji dar sumažės iki 100 USD.

Tai reiškia, kad mes einame į laikmetį, kai kiekvienas gali išsekti visą žmogaus genomą, ieškodamas klaidų ar polinkio į tam tikras ligas ar sveikatos problemas..

Kelios įmonės reikalauja rinkos, kurioje iš pradžių vartotojai reikalaus sekvencuoti savo genomą, o galiausiai to reikalaus medicinos specialistai. Tai skatina daugelio genomo kompanijų jėgą rinkoje, antroji varomoji jėga yra transformacinė CRISPR technologijos galia.

Kas yra CRISPR?

Norėdami susipažinti su CRISPR, pirmiausia turite suprasti, kad yra keli terminologijos naudojimo atvejai. Biologijoje, CRISPR reiškia DNR sekas natūraliai randama bakterijų ir kitų mikroorganizmų genomuose. CRISPR yra svarbiausio imuninės sistemos komponento sekos, apsaugančios bakterijas nuo virusų. CRISPR imuninė sistema apsigina nuo viruso atakos sunaikindama įsiveržusio viruso genomą. Čia į sceną patenka CRISPR technologija.

Dėl populiaraus naudojimo ir kaip tai paaiškinsime, „CRISPR“ yra „CRISPR-Cas9.„CRISPR kartu su baltymu, vadinamu Cas9 (arba„ susijęs su CRISPR “) yra fermentas, veikiantis kaip molekulinių žirklių pora, galintis pjauti DNR sruogas. Nors buvo genų redagavimo idėja nuo 1950-ųjų, CRISPR leido ekonomiškai efektyvų genų redagavimo lygį tikslumu, kurio dar niekada nebuvo.

Genomikoje dalyvaujančios įmonės

Šiuo metu yra dešimtys įmonių, kurios naudojasi genomika, apžvelgsime penkias pirmaujančias bendroves, kuriomis prekiaujama viešai.

CRISPR Therapeutics AG (NASDAQ: CRSP)

Kas nustato CRSPR terapija Be visų žvaigždučių steigėjų komandos, tai apima dr. Emmanuelle Charpentier, kurio pagrindiniai tyrimai atskleidė pagrindinius CRISPR-Cas9 technologijos mechanizmus, padėdamas pagrindą CRISPR-Cas9 naudoti kaip universalų ir tikslų genų redagavimo įrankį. Daugybė apdovanojimų pripažino jos kūrybą, įskaitant „Gyvenimo mokslo prizą“.

CRISPR Therapeutics kuria efektyvią ir universalią CRISPR / Cas9 genų redagavimo platformą į terapijas, skirtas hemoglobinopatijoms, vėžiui, diabetui ir kitoms ligoms gydyti..

Pirmoji terapija, kurią jie progresuoja, yra skirta kraujo ligoms β-talasemijai ir pjautuvinių ląstelių ligai, šiuo metu atliekami klinikiniai tyrimai, kaip ir pirmoji alogeninė CAR-T programa, nukreipta į B ląstelių piktybinius navikus. Pjautuvo pavidalo ląstelė yra liga, kurios rinka yra ginčytina, tačiau, kai technologija jau subrendusi, jie gali pereiti prie kitų ligų platintojų.

„Invitae Corporation“ (NASDAQ: NVTA)

„Invitae Corporation“ yra pasirengusi pasinaudoti sparčiai mažėjančiomis žmogaus genomo sekvenavimo sąnaudomis. Tai genetinės informacijos įmonė, kuri specializuojasi teikdama informaciją genetinei diagnostikai, priešimplantacijai ir nešėjų patikrinimui dėl paveldimų sutrikimų, persileidimo analizės ir paveldimo vėžio. Iš esmės, bet kokie dideli duomenys, kuriuos galima pateikti sekvenuojant žmogaus genomą, siūlo „Invitae Corporation“.

Neseniai „Invitae Corporation“ bendradarbiauja su „ArcherDX“ pacientams visame pasaulyje pristatyti išsamią vėžio genetiką ir tiksliąją onkologiją.

Kiekvienas, norintis pasinaudoti kompanija, sekvenuojančia žmogaus genomus, yra rinkos lyderis.

Ramiojo vandenyno biomokslai iš Kalifornijos, Inc (NASDAQ: PACB )

Ramiojo vandenyno biomokslai Kalifornijoje, Inc. yra biotechnologijų kompanija, įkurta 2004 m., kuri kuria ir gamina genų sekos nustatymo ir realaus laiko biologinio stebėjimo sistemas. Jie sukūrė vieną molekulę, realaus laiko (SMRT) sekos technologija kad pasiekiamas didelis sutarimo tikslumas beprecedenčio skaitymo ilgio. Tai naujas būdas tirti DNR, RNR ir baltymų sintezę ir reguliavimą, pasitelkiant pažangą biochemijos, optikos, nanofabrikacijos ir kt..

Kai kurios dabartinės programos, kurias jie dirba, apima epigenetinių pokyčių nustatymą sekos metu, kad būtų lengviau atverti DNR modifikacijos tyrimus, siekiant susieti genotipą su fenotipu. Tai leis suprasti epigenetikos poveikį įvairiausiems biologiniams procesams, įskaitant genų ekspresiją, šeimininko ir patogeno sąveiką, reakciją į aplinką, DNR pažeidimus ir DNR atstatymą. Be to, tai atskleis epigenetikos vaidmenį paveldint bruožus iš kartos į kartą.

„Twist Biosciences Corp“ (NASDAQ: TWST)

„Twist Biosciences Corp.“ gamina sintetinę DNR biotechnologijų pramonės klientams. Jie sukūrė a DNR sintezės platforma spręsti senų DNR sintezės metodų būdingus pralaidumo, mastelio ir išlaidų apribojimus. Tai leidžia jiems tiksliai ir tiksliai pagaminti DNR.

Didelio pralaidumo silicio platforma leidžia „Twist Biosciences“ miniatiūrizuoti chemiją, reikalingą DNR sintezei. Ši miniatiūrizacija leidžia įmonei sumažinti reakcijos kiekį 1 000 000 koeficientu, tuo pačiu padidinant pralaidumą 1 000 kartų, leidžiant sintetinti 9600 genų vienoje silicio mikroschemoje visu mastu.

Iš esmės tai yra lengvas būdas kitoms įmonėms užsisakyti DNR pagal poreikį.

„Illumina, Inc“ (NASDAQ: ILMN)

„Illumina, Inc.“ kuria, gamina ir parduoda integruotas genetinės variacijos ir biologinės funkcijos analizės sistemas. Bendrovė teikia produktų ir paslaugų, skirtų sekvenavimo, genotipo ir genų ekspresijos bei proteomikos rinkoms, liniją.

Šiuo metu technologija yra naudojama padėti su COVID-19,  jie leidžia įmonėms, dirbančioms visą parą, stebėti perdavimo, stebėjimo, gydymo būdus ir vakcinas nuo bet kokios rūšies virusinės infekcijos.

Kai kurie jų dabartiniai pasiūlymai apima prieigą prie greito, kokybiško, naujos kartos sekos nustatymo (NGS), pvz., RNR, ir viso genomo sekvenavimo paslaugų..

Pasirinkite vertybinių popierių brokerį

Pirmas žingsnis jūsų kelionėje turėtų būti akcijų brokerio pasirinkimas. Tarpininkas, kurį mes rekomenduojame, yra Firstrade.

Investavimas į genomiką ir CRISPR - viskas, ką reikia žinoti Investavimas į genomiką ir CRISPR - viskas, ką reikia žinoti Investavimas į genomiką ir CRISPR - viskas, ką reikia žinoti
★★★★★ ★★★★★ Firstrade apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Vertybinių popierių brokerių vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugybę faktorių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes.

★★★★★ ★★★★★ M1 finansų apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Vertybinių popierių brokerių vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugybę faktorių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes.

★★★★★ ★★★★★ „Public.com“ apžvalga

„Securities.io“ reitingus nustato mūsų redakcijos komanda. Vertybinių popierių brokerių vertinimo formulėje atsižvelgiama į daugybę faktorių, įskaitant sąskaitų mokesčius ir minimumus, prekybos platformas, klientų palaikymą, reguliavimo institucijas ir investavimo galimybes.

Mokesčiai

Nulis komisijos

Mokesčiai

Nulis komisijos

Mokesčiai

Nulis komisijos

Minimali sąskaita

Nė vienas

Minimali sąskaita

100 USD

Minimali sąskaita

Nė vienas

Akcijos

Laisvos atsargos *

* Išsamesnės informacijos ieškokite svetainėje.

Akcijos

Nė vienas

Skatinimas

Nė vienas

Santrauka

Nors mes išvardijome kai kurias pagrindines įmones, kurios naudojasi pigiu žmogaus genomo sekos nustatymu ir genų redagavimu, yra daugybė kitų įmonių, kurios žada. Sveikatos priežiūros pramonė yra subrendusi sutrikimams; investuotojai, kurie strategiškai tampa kai kurių iš šių rinkos lyderių akcininkais, bus geriausiai pasirengę naujos pramonės atsiradimui. Investuotojai turėtų užtikrinti, kad jie susipažintų su genomika, ypatingą dėmesį skirdami CRISPR.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map