Pārtraukums: 88% no kriptogrāfijas biržām manipulē ar tirdzniecības apjomu līdz ‘Boost’ rangam

Šajā rakstā aplūkota galvenā epidēmija nozarē, kur 88% kriptogrāfijas biržu manipulē ar tirdzniecības apjomu, lai ‘paaugstinātu’ savu rangu. 

Nesen sagatavots ziņojums BlockchainPārredzamība norāda, ka 88% no 25 lielāko kriptovalūtu biržu manipulē ar savu tirdzniecības apjomu, lai uzlabotu viņu klasifikāciju CoinMarketCap. Šī pārspīlētā statistika paver durvis uz neskaidru praksi, ko kriptovalūtas biržas izmanto, lai palielinātu savus tirdzniecības datus. Šo kriptovalūtu biržu manipulāciju apjoms liecina par vienprātīgiem centieniem ‘uzvarēt par katru cenu’, pat ja tas nozīmē sabiedrības maldināšanu.

Ziņoto datu pretruna ar faktiskajiem datiem

Pārskatā tika aplūkoti 25 labākie Bitcoin (BTC) tirdzniecības pāri, aprēķinot to patiesos apjomus un salīdzinot to ar viņu paziņoto apjomu vietnē CoinMarketCap. Šausminoši, ka lielākā daļa tirdzniecības pāra faktiskā apjoma ir mazāka par 1% no viņu paziņotā apjoma, un tika konstatēts, ka tikai 3 biržas – Binance, Bitfinex un Liquid – patiesībā ziņo par viņu tirdzniecības numuriem.

Kripto biržas manipulē, kriptogrāfijas biržas manipulē ar tirdzniecības apjomu, manipulē ar tirdzniecības apjomu

(Avots: BlockchainTransparency)

Pamatojoties uz iepriekš minētajiem datiem, 88% no Top 25 apmaiņām, pamatojoties uz BTC pāru apjomu, tiek manipulēti un stipri pārspīlēti. Ievērojamākais vaininieks, kas uzsvērts ziņojumā, ir OKEx, kas tiek konstatēts, ka tas manipulē ar visu to Top 30 tirgoto žetonu pāru tirdzniecības apjomu. Nākamais rindā ir Huobi, kurš, kā tika konstatēts, ir manipulējis ar viņu Top 25 žetonu pāriem. Šie rezultāti norāda uz nopietnu datu manipulāciju, ko veic šīs kriptovalūtas apmaiņas.

(Lasīt vairāk: Ceļvedis par krāpniecisku monētu identificēšanu)

Kāpēc kriptovalūtu biržas manipulē ar to tirdzniecības apjomu?

Ir vairāki iemesli, kāpēc biržas manipulē ar to tirdzniecības apjomu:

1) Novirzīšanas datplūsma no CoinMarketCap

CoinMarketCap (CMC) ir vispopulārākā kriptovalūtas vietne, kurā tiek parādīti galvenie finanšu rādītāji un grafiki visām monētām un žetoniem kriptonauda pasaulē, kā arī saistītie dati par visas kriptovalūtas biržas tirdzniecības apjomu. Ar Alexa rangu 438 CMC katru dienu saņem vidēji 2,7 miljonus skatījumu, kas atbilst vairāk nekā 8 miljoniem skatījumu mēnesī!

Kripto biržas manipulē, kriptogrāfijas biržas manipulē ar tirdzniecības apjomu, manipulē ar tirdzniecības apjomu

(Avots: Rank2Traffic)

Ar šo ekspozīcijas un sasniedzamības līmeni kriptovalūtu biržām ir obligāti jākonkurē savā starpā par vietu, kas tiek augstu novērtēta CMC. Novirzīšanas datplūsma no CMC būtu milzīgs stimuls apmaiņai un tās biznesam. Tā kā galvenais faktors, ko vairums kriptovalūtu ieguldītāju un tirgotāju meklē, tirgojoties biržā, ir likviditāte, kriptovalūtu biržām būtu stimuls mākslīgi palielināt to skaitu, lai piesaistītu lietotājus viņu biržai.


Likviditāte attiecas uz monētas spēju viegli konvertēt naudā vai citās monētās. Vienmēr priekšroka tiek dota augstākai likviditātes pakāpei, jo lietotāji var ātri un efektīvi izpildīt savus pasūtījumus.

(Skatiet arī: Decentralizētās apmaiņas ceļvedis: populāru DEX salīdzinājums)

2) Saraksta maksas

Kriptogrāfijas valūtas maiņa ir ļoti ienesīgs bizness, un biržas iekļaušanas maksas ir milzīgs biržu biznesa modeļa virzītājspēks.. Ziņojumi ir ierosinājuši, ka projektiem, kuri vēlas iegūt savus marķierus kriptovalūtas biržā, ir lūgts samaksāt satriecošu naudas summu, sākot no USD 50 000 līdz USD 1 miljonu. Ņemot vērā milzīgo monētu un žetonu daudzumu, ko kriptonauda tirgū rada projekti, nav brīnums, ka maiņas ir pārtikas ķēdes augšgalā. Šeit ir aplūkoti aptuvenie kriptovalūtu apmaiņas ikdienas ieņēmumi 2018. gada martā:

Kripto biržas manipulē, kriptogrāfijas biržas manipulē ar tirdzniecības apjomu, manipulē ar tirdzniecības apjomu

(Avots: Bloomberg)

Šie sprādzienbīstamie skaitļi liecina par pieaugošo kriptovalūtu tirgu, bet pats galvenais, tas spīd gaismu uz neprātīgajām biržas iekasētajām cenām. Biržām ar lielāku likviditāti būtu augstāka kotēšanas maksa, jo tirgotājs meklē galveno faktoru likviditāti. Tas nodrošina lielisku stimulu kriptovalūtu biržām palielināt savu apjomu ar tālmetienu, lai palielinātu to rangu un iekasētu ievērojamu maksu par tiesībām tikt iekļautām biržā..

(Skatīt vairāk: vai avārija Bitcoin cenā novedīs pie tā nāves?)

Kā kriptovalūtu biržas manipulē ar to apjomu?

Lai manipulētu ar viņu tirdzniecības datiem, kriptovalūtu biržas izmanto tehniku, ko sauc mazgāt tirdzniecību.

Mazgāšanas tirdzniecība ir tirgus manipulācijas process, kurā uzņēmums vienlaicīgi pērk un pārdod vērtspapīrus tikai ar mērķi radīt maldinošu un mākslīgu darbību tirgū..

Mazgāšanas tirdzniecības vispārējā ideja ir radīt nepatiesu priekšstatu, ka patiesībā notiek laba tirdzniecības aktivitāte. To sasniedz uzņēmums – šajā gadījumā kriptovalūtas birža -, veicot rīkojumus biržā un izpildot šos rīkojumus, bez faktiskās vērtības, kas tiek apmainīta ar reāliem lietotājiem. Tas nozīmē, ka šo viltus pasūtījumu vērtība paliek vienā rokā (vai kontā). Galvenais mērķis to izdarīt ir palielināt faktiskos tirdzniecības datus, tādējādi radot iespaidu, ka instruments ir pieprasītāks nekā patiesībā.

Mazgāšanas tirdzniecība ir nelikumīga jebkuram finanšu tirgum daudzās valstīs, īpaši Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), jo tās mērķis ir nepārprotami viltot tirdzniecības apjomu.

[Lasiet arī: Kriptogrāfijas valūtas nodokļu ceļvedis: kopīgu nodokļu situāciju ceļvedis]

Apmaiņas manipulāciju pārbaudes metodes

Saskaņā ar viņu ziņojumu BlockchainTransparency izmanto vairākas metodikas, lai izmērītu šo biržu tirdzniecības manipulāciju apjomu, tostarp:

 • Novērtējot biržu pasūtījumu grāmatas
 • Tirdzniecības apjoma datu punktu analīze
 • Mijiedarbība ar galvenajām ieinteresētajām personām, tostarp tirgus veidotājiem, augstas frekvences tirgotājiem un tirdzniecības uzraudzības konsultantiem

No plašajiem savāktajiem datiem viņi varēja atklāt arī dažādas tirdzniecības robotu stratēģijas, kuras biržas izmantoja, lai palielinātu savu tirdzniecības numuru. Šie roboti ir ieprogrammēti tirdzniecībai dažādos tirdzniecības pāros atkarībā no dienas laika. Interesanti atzīmēt, ka robota iestatījumi var mainīties atkarībā no pašreizējām skaļuma tendencēm vai pašreizējās ažiotāžas, kas ap konkrētu monētu vai žetonu laika periodā.

Turklāt parastu metodi manipulāciju mērīšanai sauc par “slīdēšanu”, kas novērtē digitālo aktīvu likviditāti, pārdodot katra aktīva noteiktu vērtību dažādās biržās un mērot monētu cenu krituma ātrumu. Biržām, kas manipulēja ar viņu datiem, bija ievērojams kritums, par ko liecināja lielāks cenu kritums un nestabila pasūtījumu grāmata. Tas nozīmē, ka to tirdzniecības apjoms ir safabricēts un uzpūsts, jo pietiek ar nelielu pārdošanas orderu daudzumu, lai destabilizētu pasūtījumu grāmatu un galu galā monētu cenas.

(Skatiet arī: Tirgus kapitalizācijas ceļvedis: viss, kas jums jāzina par tirgus ierobežojumu)

Vai kriptovalūtu biržas tiek regulētas?

Jāpiemin, ka lielākā daļa kriptovalūtu biržu netiek regulēta. Kriptovalūtu pasaulē ir divu veidu apmaiņa; kriptovalūtas maiņas un tīras kriptovalūtas apmaiņas. Visām fiat pieņemošajām biržām ir nepieciešamas licences, jo tās nodarbojas ar nacionālo papīra naudu, ko regulē valdības, bet šobrīd likumu, kas regulē tīras kriptovalūtas apmaiņu, ir maz vai vispār nav. Lūk, ātrs abu salīdzinājums:

Kripto biržas manipulē, kriptogrāfijas biržas manipulē ar tirdzniecības apjomu, manipulē ar tirdzniecības apjomu

Tikai 10% no Top 100 biržām ir fiat pieņemošas apmaiņas, savukārt pārējie 90% ir tīri kriptovalūtu biržas. Tas nozīmē, ka tikai nelielu daļu kriptovalūtu apmaiņas – fiat pieņemošu apmaiņas veidā – regulē un uzrauga attiecīgās iestādes. Lielākā daļa apmaiņas gadījumu nav un tāpēc var rīkoties negodīgi, jo tos neuzrauga neviena pārvaldes iestāde. Vienkārši sakot, viņi var darīt visu, ko vēlas, bez sekām.

Apkopojot to visu

Tomēr atkal ir taisnība apgalvojumu, ka kriptonauda apmaiņa izmanto ēnas praksi, patiesība. Pirms tam ir bijuši daudzi ziņojumi un pamatojumi, kas ir atšķetinājuši neregulētas kriptovalūtas apmaiņas manipulatīvās darbības. Lietotājiem ir ļoti ieteicams veikt rūpīgu pārbaudi, izvēloties piemērotas biržas tirdzniecībai, un, pats galvenais, viņiem ir atbilstošas ​​zināšanas par to, kā monētas un žetonus droši uzglabāt digitālajos makos, nevis glabāt tos kriptogrāfijas valūtās. Projektus, kas vēlas saņemt to pilnvaras, lūdzu, skatiet Padomdevēju saraksts no BlockchainTransparency ka melnajos sarakstos kriptovalūtu apmaiņa ar sliktiem ierakstiem.

(Jūs varētu interesēt arī: Crypto ICO vs. Stock IPO: kāda ir atšķirība?)

Izdevīgi resursi, lai jūs sāktu darbu

Ja sākat ceļojumu uz sarežģīto kriptovalūtu pasauli, šeit ir saraksts ar noderīgiem resursiem un ceļvežiem, kas jums palīdzēs:

Kripto biržas manipulē, Kripto biržas manipulē ar tirdzniecības apjomu, manipulē ar tirdzniecības apjomu

Tirdzniecība & Apmaiņa

 • Kriptogrāfijas ceļvedis 101: vislabākās kriptovalūtas maiņas izvēle
 • Bittrex Exchange ceļvedis: kā tirgoties ar Bittrex
 • Binance Exchange ceļvedis: kā atvērt Binance kontu un kas jums jāzina
 • Ceļvedis Etherdelta biržā: kā tirgoties ar Etherdelta
 • Kriptogrāfijas valūtas tirdzniecības pamatu ceļvedis: ievads kriptogrāfijas tehniskajā analīzē
 • Kriptovalūtu tirdzniecība: izpratne par kriptovalūtu tirdzniecības pāriem & Kā tas strādā
 • Kripto tirdzniecības ceļvedis: 4 kopīgas kļūmes, ko piedzīvos katrs kripto tirgotājs

Maki

 • Ceļvedis kriptogrāfijas valūtas makos: kāpēc jums ir nepieciešami maki?
 • Ceļvedis kriptonauda seifos: Bitcoin maka atvēršana
 • Kriptogrāfijas naudas maku ceļvedis: MyEtherWallet (MEW) atvēršana

Lasiet arī: Kripto tirdzniecības rokasgrāmata: 4 izplatītākās kļūmes, ko katrs kripto tirgotājs piedzīvos un vadīs pamatus kriptovalūtu tirdzniecībai: ievads kriptogrāfijas tehniskajā analīzē.

Reģistrējieties mūsu bezmaksas kriptonauda tīmekļa seminārā tūlīt, lai uzzinātu visu, kas jums jāzina par ieguldījumiem kriptogrāfijā.

Iegūstiet mūsu ekskluzīva e-grāmata kas palīdzēs jums veikt soli pa solim procesu, lai sāktu pelnīt naudu, izmantojot kriptovalūtas ieguldījumus!

Jūs varat arī pievienoties mūsu Facebook grupai vietnē Apgūt kriptogrāfiju: uzlabotas zināšanas par kriptovalūtu uzdot jautājumus par kriptotipiem!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map