Kas iš tikrųjų laimės iš kito „Ethereum Hardfork“?

2019 m. Prasidėjo daug žadanti kriptografijos bendruomenė ir „Ethereum“ šalininkai & turėtojai – nes laukiama Konstantinopolio kietajame darbe buvo numatyta pradėti sausio viduryje. Tačiau prieš pat pradinę datą kūrėjai paskelbė pareiškimą, kad ji atšaukta neribotam laikui ir net nenurodė galimos datos. Mes giliai pažvelgėme į situaciją ir priežastį, kodėl ši atšaka gali būti labai perspektyvi projektui ir bendruomenei, tuo pat metu turinti tam tikrų neigiamų savybių.

Kas yra Konstantinopolis apskritai?

Manoma, kad plačiai paskelbtas Konstantinopolis taps kitu visos sistemos „Ethereum“ tinklo atnaujinimu. Jis taip pat vadinamas „Ethereum 2.0“ arba „New Ethereum“.

„Constantinople Ethereum“ iš esmės yra trijų etapų atnaujinimo dalis, antrasis ambicingo „Metropolis“ projekto etapas, ir jis bus pastatytas ypač ant bloko # 7080000, kuris gali šiek tiek padidinti viso tinklo efektyvumą ir našumą. Jame taip pat pateikiami penki „Ethereum“ tobulinimo pasiūlymai (EIP).

Atnaujinimų sistemoje pristatomas „Casper“ protokolas, kurio tikslas perkelti „Ethereum“ į kitą konsensuso algoritmą, nuo „PoW“ („Darbo įrodymas“) iki „PoS“ („Paketo įrodymas“). Tiesą sakant, tai nepakeis „PoW“ iš karto, tačiau greičiausiai bus naudojama hibridinė sistema, valdanti šias dvi technologijas vienu metu.

Priežastys, lemiančios kitą kietas

Dauguma šifravimo entuziastų tikrai žino, kad kietasis darbas yra atnaujinimas, pašalinantis atgalinį suderinamumą. Deja, antrojo lygio kriptovaliutos gerbėjams „Ethereum“ kursas per savo istorinį maksimumą 2018 m. Sumažėjo daugiau nei 10 kartų. Po to daugelis platformų ir kompanijų iš pradžių pradėjo veikti „Ethereum“ blokų grandinėje, susidūrusios su JAV vertybinių popierių ir biržos spaudimu. Vertybiniais popieriais ir neregistruotomis emisijomis.

Dėl daugybės nusivylimų 2018 m. Kriptografinės rinkos rezultatais prarado pasitikėjimą ETH tarp kriptografinės bendruomenės vartotojų ir investuotojų. Tačiau 2019 m. Pradžioje ETH patyrė netikėtą kilimą, kai kainos nukrito nuo žemiausios USD iki 123 USD (2019 m. Sausio 18 d. Duomenimis). Tačiau ilgainiui dauguma analitikų artėjančius pokyčius vertina kaip didelę tendenciją.

Be to, kūrėjai suprato, kad sudėtingumo bomba, iš pradžių užprogramuota „Ethereum“, blokus labai palengvina, kai jie visi yra išspręsti. Kūrėjai turi retkarčiais paleisti kietuosius blokus, kad tik pašalintų klaidas ir nuolat atnaujintų ETH su naujausiomis technologijomis. Dėl sunkumų turinčios bombos bus neįmanoma išgauti ETH po tam tikro taško ir užšaldyti visą tinklą, todėl jis taip pat vadinamas Ethereum ledynmečiu. Maždaug 5500 blokų bus sukurta kiekvieną dieną, jei kas 15 sekundžių bus sukurtas naujas blokas, kuris tikrai sumažins spaudimą Ethereum sąnaudoms ir gali užkirsti kelią infliacijai.

„Ethereum“ jau kartą patyrė susiskaldymą, dėl kurio buvo sukurta ETC arba „Ethereum Classic“. Šakutė, vadinama Konstantinopoliu, įgyvendins keletą reikšmingų pokyčių, susijusių su „Ethereum blockchain“ našumo gerinimu ir šiuose EIP minimais kasybos atlygiais..

Kokie konkretūs klausimai išsprendžia Konstantinopolį?

Kaip minėta anksčiau, „Ethereum 2.0“ bus 5 pagrindiniai EIP. Trumpai apžvelkime kiekvieną iš jų:

EIP Nr. 145: sprendimas dėl ekonomiškesnio ir efektyvesnio požiūrio į informacijos apdorojimą, pridedant EVM („Ethereum Virtual Machine“) bitų keitimo operatorius. Tuo pačiu metu tai suvartos 10 kartų mažiau dujų nei anksčiau, o tai galiausiai lems pigesnį išmaniųjų sutarčių naudojimą.

EIP # 1014: pateikia patobulintą požiūrį į tinklo mastelio keitimo sprendimus – „Vitalik Buterin“ yra pagrįstas ne grandinės sandoriais ir valstybiniais kanalais, panašiai kaip „Bitcoin Lightning Network“, kuris automatiškai pagerins tinklo našumą.

EIP Nr. 1052: sprendimas, skirtas pažangių sutarčių apdorojimui pagerinti – pritaikius unikalų maišos, būtų lengviau ir efektyviau patikrinti kitą sutartį.


EIP # 1234: šis sprendimas apsunkina kasybos procesą, sumažina atlygį nuo 3 ETH iki 2 ETH už bloką. Sumažinus blokinį kasybos atlygį, sunkumų bomba taip pat bus atidėta 12 mėnesių.

EIP # 1283: paskutinis bus patobulintas būdas gauti pajamų iš saugomų duomenų pokyčių ir geresnės išmaniųjų sutarčių išlaidos. Tai bus pasiekta sulaužius sutarties pakeitimus, kurie buvo įrašyti į „Ethereum“ atmintį. Kadangi tai neturi įtakos jokiems „blockchain“ būsenos pokyčiams, dujos nėra vartojamos, o tai sumažina kūrėjų išlaidas.

Poveikis bendruomenei

Kaip minėta pirmiau, bendrasis atlygis bus sumažintas iki 2 ETH, ir investuotojai turėtų būti patenkinti mažesniu eterio tiekimo infliacijos lygiu. Tačiau, kita vertus, EIP 1234 pakeitimai, be abejo, sukels nepasitenkinimą kalnakasiais, nes sumažės jų atlygis – kaip buvo anksčiau „The Ethereum Classic“ metu.

Atsiradus šakutei, tikimasi trumpalaikio kurso nepastovumo. Perėjimas prie PoS yra rizika, tačiau Vitalikas Buterinas tokios rizikos neprieštarauja, nes jam visiškai nerūpi trumpalaikis poveikis ETH rodikliui. Tuo tarpu, kai investuotojai ir šifravimo entuziastai jau žino apie perėjimo naudą, daugiau jų tikrai ateis į ETH stovyklą.

Konstantinopolio atveju ETH turėtojai negaus naujų monetų vien dėl kietojo metodo. Vartotojai gaus naujas monetas tik tuo atveju, jei asmeninėje piniginėje („Metamask“, „Ledger Nano S“, „Trezor“) turi ETH, kur jie valdo asmeninius raktus.

Tai turės įtakos kasybai

Vis dar nežinoma, ar per būsimą šakę „Ethash“ bus pakeistas nauju „ProgPoW“ algoritmu, ar ne. Dėl šios priežasties Eterio kūrėjų nuomonės skiriasi:

Pagrindinis kūrėjas Martinas Canvasas Swende’as mano, kad „bandymas įsprausti [ProgPoW] į Konstantinopolį būtų beatodairiškas“. Nors jis labai palaiko algoritmą, jis taip pat pripažįsta, kad iki šiol buvo atlikti įvairūs specifikacijos pakeitimai ir ribotas „ProgPoW“ testavimas. “Tikiuosi, kad jis bus priimtas per kelis mėnesius”, – pridūrė jis.

Hudsonas Jamesonas sakė, kad komanda šiuo klausimu yra beveik vieninga:

„Greičiausiai mes pasiekėme preliminarų susitarimą dėl„ ProgPoW “algoritmo įgyvendinimo, tačiau jis nebus priimtas, kol nebus išbandytas ir veiks be klaidų.“

Kalbant apie kalnakasius, nuomonės taip pat išsiskyrė ir trūkumai, kurie atsiras kartu su nauju algoritmu: šiek tiek padidės „ProgPoW“ grafinės plokštės energijos sąnaudos; AMD nebus tokie naudingi, kaip buvo su Ethash, taip pat verta atkreipti dėmesį į ACIS kalnakasių nepasitenkinimą, nes jie nebegalės gaminti eterio..

Tačiau yra ir keletas privalumų, kurie paveiks kasybos bendruomenę:

  • ASIC vienetai bus praeities reliktas, paleidus Konstantinopolį;
  • Bus sumažintas tinklo sudėtingumas;
  • Vaidybinė ETH tikimybė ateityje kilti, nes yra daugybė gandų apie „Nvidia“ dalyvavimą kuriant „ProgPoW“ algoritmą, o tai reiškia, kad grafikos plokštės gamintojas domisi šios kriptovaliutos pompa..

Tačiau kol kas mažai tikėtina, kad „ProgPow“ bus pridėta prie būsimos šakės, dėl to, kad „Ethereum“ ne kartą atidėjo šakutes daugiau tyrimų ir tobulinimo, o naujasis algoritmas vis dar nepakankamai ištirtas – tvirtina kai kurie „Ethereum“ atstovai – ir ten nėra bendro susitarimo dėl algoritmo įgyvendinimo tinkle.

Todėl greičiausiai bus tęsiamas šio algoritmo darbas ir jo pagrindu bus priimtas sprendimas dėl „ProgPoW“ įvedimo į „Ether“ tinklą. Vienas dalykas yra tikras: dauguma kūrėjų pasisako už algoritmo, kuris išgelbės tinklą nuo ASIC, diegimą.

„Hardfork“ nauda „Ethereum“ & įmonės perspektyvos 2019 m

Taip pat tikimasi, kad bloko patvirtinimo laikas vis tiek bus apie 15 sekundžių. Kai ateityje dėl kito darbo „Ethereum“ pereis prie „PoS“ algoritmo, operacijos apdorojimo laikas gali pailgėti.

Taip pat neaišku, ar pasikeis vidutinės „Ethereum“ operacijų kainos, tačiau sandorių mokesčiai, susiję su išmaniųjų sutarčių išdavimu, gali sumažėti, nes kai kuriais iš šių EIP siekiama optimizuoti tokius sandorius..

Konstantinopolis laikomas pagrindiniu einamųjų metų „Ethereum“ plėtros gairių atspirties tašku.

Šiuo metu „Ethereum“ kūrėjai visą savo pažangą juda vadinamosios „Švyturių grandinės“ kryptimi. Vienintelis dalykas, kuriam sukurta „Švyturių grandinė“, yra nauja mastelio keitimo funkcija – „skaldymas“, kuri padalins tinklą į nepriklausomas mazgų grupes, vadinamas šukėmis. Tai padalins tinklo apkrovą taip, kad pagrindinis tinklas neatlaikytų visų operacijų. Vietoj to, skeveldros perskirstys „Ethereum“ tinklo skaičiavimo apkrovą, kad būtų galima ją keisti.

Žinomas „Beacon Chain“ trūkumas yra tinklo saugumas, nes tai gali sukelti atskiras atakas kiekvienai atnaujinto tinklo daliai. Štai kodėl šakės diegimas yra būtinas norint išlaikyti šią saugumo pusiausvyrą su decentralizacija ir masteliu.

Neaiški ateitis

Trumpa istorija – labai lauktas kietasis šakutė antradienį, sausio 15 d., Buvo atidėtas neribotam laikui..

Konstantinopolio priežastis buvo atidėta – kritinio pažeidžiamumo atradimas viename iš numatytų pokyčių. Bendrovė „ChainSecurity“, užsiimanti išmaniųjų sutarčių auditu, antradienį pareiškė, kad pasiūlymas patobulinti EIP # 1283, nes jo įgyvendinimas gali suteikti užpuolikams kodo spragą pavogti vartotojų lėšas.

Aptardami pažeidžiamumą, projekto kūrėjai padarė išvadą, kad klaidų taisymas užtruks per daug laiko ir jo negalima atlikti tvirtam darbui, kuris buvo planuojamas sausio 17 d. 04:00 UTC. Pažeidžiamumas, vadinamas pakartotinio įėjimo ataka, leidžia užpuolikui pakartotinai taikyti tą pačią funkciją kelis kartus, nepranešdami apie tai vartotojui. Kaip pažymėjo analitinių blokų grandinės bendrovės „Amberdata“ techninis direktorius Joanesas Espanolis, pagal šį scenarijų užpuolikas iš tikrųjų gali „amžinai išsiimti pinigus“.

Apibendrinant faktus

Nors uždelstų darbų paleidimas vėluoja neabejotinai paaiškinamas, tai daro poveikį bendruomenei ir kalnakasiams yra dviprasmiškas. Šiaip ar taip, įmonė aiškiai stengiasi tobulinti ir atnaujinti technologijas iki aukščiausio lygio, nes atvykstantis Konstantinopolis pridės tokių funkcijų kaip pigesnis ir geresnis išmaniųjų sutarčių apdorojimas, geresnės tinklo mastelio parinktys, sunku vėluoti bombą dar 12 mėnesių ir daug kitų funkcijų. Perėjimas prie „PoS“ algoritmo naudojant „Casper“ protokolą, įtrūkimų įvedimas ir atmetimas palaikyti ASIC rodo įmonės pasirinktą progreso vektorių, kuris tikrąjį tikslą mato ilgalaikėje projekto plėtroje, o ne per trumpą laiką..

Kitas kriptovaliutų tinklo kūrimo etapas – „Serenity“ turėtų būti surengtas praėjus aštuoniems mėnesiams nuo Konstantinopolio paleidimo..

Autorius: Maria Lobanova, PR kryžminio mainų arbitražo platformos vadovė Arbidex

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map