Išmaniųjų žaidimų sutarčių analizė nagrinėjant „CryptoKitties“ žaidimą

„CryptoKitties“  yra vienas populiariausių žaidimų „Blockchain“ tinkle. Jis pagrįstas išmaniosiomis „Ethereum blockchain“ tinklo sutartimis. Kolekcijos žaidimo su kačiukais pavyzdys parodė ERC-721 žetonų vertę bendruomenei ir „Ethereum“ kaip žaidimų aikštelės galimybes.

Šiame tyrime komanda iš Chaingraph.io bandė atlikti išsamią decentralizuotos programos „CryptoKitties“ analizę, naudodamas operacijas, išgautas iš „Ethereum“ tinklo. Pagrindinis naudojamas analizės įrankis yra išmaniųjų sutarčių analizės platforma „Chaingraph.io“.

Taip pat verta pridurti, kad analizė yra ne tik operacijų analizė, bet ir bandymas suprasti ir numatyti vartotojo elgesį. Analizės pagrindas ir tikslas yra verslas, o analizė turėtų tai padaryti. Štai kodėl daugelis šios ataskaitos sprendimų gali būti naudojami kitoms decentralizuotoms kriptografinių žaidimų verslo sektoriaus programoms.

Šiame tyrime pagrindiniai klausimai buvo DApp auditorijos padidėjimas iš kūrėjų pusės ir pelno uždirbimas iš žaidėjo žaidimo.

Analizuota sutartis yra pagrindinė „KittyCore“ sutartis

(0x06012c8cf97bead5deae237070f9587f8e7a266d). Taip pat panaudojome „SaleClockAuction“ (0xb1690c08e213a35ed9bab7b318de14420fb57d8c) ir „SiringClockAuction“ (0xc7af99fe5513eb6710e6d5f44f9989da40f27f26) sutarčių duomenis..

Be „Chaingraph.io“, buvo naudojamos šios paslaugos: Opensea.io, Bloxy.info ir Dappradar.com. Duomenys gali būti netikslūs.

Contents

Statistika 2019 metų pradžioje

Rinkos kapitalizacija: 40 000 ETH

Vartotojų skaičius (7d): 1 300

Vartotojų skaičius (24 val.): 450

Žetonų turėtojų skaičius: 70 000

Žetonų skaičius apyvartoje: 1 500 000

Apyvarta: 57 000 ETH

Apyvarta (24 val.): 130 ETH

Pažangių sutarčių skaičius: 4

„Twitter“ sekėjų: 27 000

Kas yra „CryptoKitty“?

Kiekviena katytė yra unikalus žetonas, priklausantis vienam turėtojui. Kačiuko unikalumą apibūdina jo savybės, arba „atributai“. Letenų spalva, ūsų forma, uodegos ilgis – visa tai priklauso nuo gimimo metu gautų atributų. Be įprastų kačiukų su tam tikrų savybių rinkiniu, yra ir unikalių, kurie atrodo „ne taip kaip visi“ ir pasižymi išskirtiniais menais / bruožais

.

Kitų rūšys

Normalus – paprastos katės, turinčios daugybę standartinių savybių

Išgalvotas – unikalios katės, kurių apyvartoje yra ribotas skaičius. Juos galima sukurti kryžminant veisimą, naudojant tam tikrą laiką tinkamą genų derinį (alchemija). Tokios katės neturi standartinių savybių

Išskirtinis – šios katės žaidime egzistuoja tik viena kopija ir jų negalima veisti. Kiekvieną išskirtinę katę kūrėjai specialiai supažindina su žaidimu. Neturi standartinių savybių.

Specialus leidimas – panašūs į „Exclusive Cats“ tuo, kad turi unikalų meną, tačiau jų išleidžiama daugiau ir jų galima nusipirkti. Taip pat neturi standartinių charakteristikų.

Taip pat yra keletas papildomų unikalių funkcijų:

Prestižas yra ypatinga būdinga katė, gauta kryžminant veislę pagal tam tikrą receptą.

Laukinis yra ypatingas laukinis elementas

Genetinė anomalija atsitinka, kai katė turi paslėptą geną, kuris gali staiga atsirasti palikuonims

Vidutinė kaina normalus katė: 0,1 ETH

Vidutinė kaina išgalvotas katė: 0,26 ETH

Vidutinė kaina išskirtinis katė: 32 ETH

Vidutinė kaina ypatingas katė: 0,4 ETH

Vidutinė kaina prestižas katė: 0,17 ETH

Vidutinė kaina laukinis katė: 0,07 ETH

Kaip matote, išskirtinės katės lenkia likusias. Laukinė savybė, priešingai, nėra lemiama nustatant kainą įprastoms katėms. Galima daryti išvadą, kad, nepaisant retumo, laukinė savybė nėra labai vertinga.

Kačių kartos

Katės yra sukryžmintos ir turi tokią galimybę kaip karta.

Kaip matote, naujausių kartų katės priklauso tam pačiam žaidėjui pravarde „Solidox“, kuris yra tikrai toli priekyje. Panašu, kad jo greitai nepavyks aplenkti, nes, gimus kito katino kartai, po veislės kirtimo padidėja atšalimas. Štai kodėl tas, kuris pirmą kartą užėmė nišą ir neketina jos duoti, vargu ar gali ką nors įsileisti.

Dabar apsvarstykime vidutinės pardavimo kainos priklausomybę nuo katės kartos ir parodykime kiekvienos grupės kačių skaičių.

Kačių skaičiaus priklausomybė nuo kartos

Kaip matyti, po 20-osios kartos kačiukų skaičius žymiai sumažėja, o esant trijų skaitmenų kartai jų skaičius linkęs į vienetus.

Dabar pažiūrėkime priklausomybę nuo pardavimo kainos.

Vidutinės pardavimo kainos priklausomybė nuo kačių kartos

Kaip matote, po 1000 kartos kačių pardavimai mažėja. Ar tai reiškia, kad po fiksuoto skaičiaus niekas neperka? Panagrinėkime didžiausių kartų kitčių pardavimą.

Katės kaina priklauso nuo pačios katės, tačiau karta jos formavimuisi neturi jokios reikšmės. Hipotezė apie vaikiną, kuris augina didžiausios kartos kačių uždirbti, atrodo, žlugo. Nebent jis jų neparduos kitu būdu. Galbūt verta pasidomėti perėjimais pagal „SiringAuction“ sutartį (katės nėra parduodamos, o vienkartinės kryžminamos su kate :)).

Vidutinė perėjimo kaina, priklausomai nuo katės kartos

Kaip parodyta aukščiau pateiktoje grafikoje, kuo didesnė karta, tuo mažesnė veisimo kaina. Kitties jaunimo reikalai.

Kokios būdingų savybių katės gimsta dažniausiai ir rečiausiai?

Normalios katės turi savo išvaizdą formuojančių atributų rinkinį. Tiesioginė logika rodo, kad kuo rečiau pasitaiko koks nors bruožas, tuo brangesnis daiktas. Patikrinkime šią prielaidą.

Čia yra rečiausios katės žaidime. Norint apibrėžti kačiuko lengvumą, svarbu įvertinti kiekvieną charakteristiką ir apskaičiuoti pagal slaptą formulę:

Aukščiau nurodytos katės nebuvo įsigytos net vieną kartą &# 128578;

Priešingai, ištirsime tam tikrų aitvarų, kurie buvo parduodami bent kartą, savybes, nebus jokių staigmenų:

Retų kačiukų kaina yra vidutinė visų prekių kaina.

Žaidėjo atributika ir jų supratimas nėra toks akivaizdus. Be to, bruožai, kurie šiuo metu laikomi brangiausiais, turėtų sumažinti supratimą, nes kitties su tokiais atributais bus veisiamos labiau.

Pažvelkime į brangiausias ir tuo pačiu metu gana retas kates:

Vidutinis normalių kačių jautrumo indeksas yra apie 3. Aukščiau pateiktos katės turi indeksą 170+ (tai nėra aukščiausias indeksas, tačiau yra artimesnis maksimaliam 500–800 nei 90% kačiukų). Galima pastebėti, kad aukšta kaina susidaro dėl papildomų retų elementų (purrstige) arba tokių savybių derinio, kurie suteikia gražesnę ir patrauklesnę išvaizdą. Vargu ar galima padaryti išvadą apie tam tikrą pastovų ryšį tarp racionalumo ir kainos.

Tai patvirtina šios diagramos. Pagal kiekvieną požymį mes stebime maždaug tą patį vaizdą, ty staigų tam tikro reto bruožo padidėjimą. Reikėtų paminėti, kad šie šuoliai jokiu būdu neturi įtakos kainai.

Tiems, kurie domisi „Cryptokitties“ žaidimu ir norėtų sužinoti daugiau apie populiariausius apdovanojimus, žemiau pateikiama ši informacija:

kūnas

Populiariausi kėbulo tipai:

Retiausi kėbulo tipai:

spalva (akcentinė spalva)

Populiariausi kėbulo tipai:

Retiausi kėbulo tipai:

colorprimary

Populiariausi spalvų pagrindiniai tipai:

Retiausi spalvų pagrindiniai tipai:

spalvos antradienis

Populiariausi spalvų antriniai tipai:

Retiausi spalvų antriniai tipai:

kolortiškas

Populiariausi spalvoti tipai:

Retiausi spalvoti tipai:

akys

Populiariausi akių tipai:

Retiausi akių tipai:

coloreyes

Populiariausi coloreyes tipai:

Retiausi kolorezijų tipai:

Burna

Populiariausi burnos tipai:

Retiausi burnos tipai:

raštas

Populiariausi raštų tipai:

Retiausi modelių tipai:

aplinka

Populiariausi aplinkos tipai:

Retiausi aplinkos tipai:

pūlingas

Purrstige – unikalus kačiuko elementas. Yra tik 2 šio elemento rūšys ir nedaug daiktų, turinčių jį.

laukinis

Populiariausi laukiniai tipai:

Retiausi laukiniai tipai:

Ši katė gauna retiausiai retus atributus:

id 1497244

Kokios savybės turinčios katės poruojasi dažniau nei kitos?

Akivaizdu, kad kačiuko rūpestis yra atvirkštinė proporcija jos poravimosi skaičiui. Apsvarstykime incidentus su kūno tipu:

Visgi pažvelgus į mokamas kryžminimo veisles, vėl nematysime jokio ryšio tarp raiškumo ir kainos. Diagramos atrodys taip:

Tai yra, yra tam tikrų pakilimų, neturinčių tam jokios logiškos priežasties.

Ar yra kokia nors sąsaja tarp piniginės balanso ir katės žetonų, kuriuos turi vartotojas, skaičiaus?

Daugybė žaidėjų, dalyvavusių žaidime, pakeitė savo sąskaitas arba tiesiog atsikratė savo žaisliukų ir nustojo žaisti. Manoma, kad tokių vartotojų skaičius bus didesnis nei 14000. Kalbant apie esamas paskyras, žaidėjų skaičius natūraliai ir gana greitai mažėja didėjant kačiukų skaičiui:

1 CK 8493 vartotojai

2 CK 9749 vartotojai

3 CK 10004 vartotojai

4 CK 6346 vartotojai

5 CK 4303 vartotojai

6 CK 3265 vartotojai

7 CK 2476 vartotojai

8 CK 1887 vartotojai

9 CK 1437 vartotojai

10 CK 1204 vartotojų

11 CK 935 vartotojų

Sąskaitos balanso priklausomybė nuo turimų daiktų skaičiaus:

Jei sąskaitos likutis nerodo dėsningumų, ryšys tarp žetonų skaičiaus Eth apyvartoje yra šiek tiek ryškesnis:

Čia galite pastebėti, kad kuo daugiau lošėjo žetonų turi žetonai, tuo didesnė eterio apyvarta. Taip pat palyginkime „Kitty“ žetonų ir eterio apyvartą:

Adresas (0xFC624F8F58DB41BDB95AEDEE1DE3C1CF047105F1), kurio eterio apyvarta buvo didžiausia iki tyrimo momento, turėjo apie 3,5 tūkst. Kačiukų žetonų, o bendra kačiuko apyvarta buvo apie 40 000 operacijų.

Galima pasiūlyti, kad sąskaitos, kurių apyvarta viršija 1000 Eth, žais intensyviau, nei adresai, kurių apyvarta yra 500 Ether.

Kokios katės yra parduodamos dažniau?

Kaip parodėme aukščiau, atskirai paimtas „Normal“ katės atributas statistiškai neveikia šios katės kainos ar pirkinių skaičiaus. Skirtumas tarp didelio pavyzdžio akivaizdus tik tarp skirtingų tipų kačiukų žetonų. Tai iliustruoja sandorių skaičiaus priklausomybės nuo kačiuko tipo histograma:

Kaip matote, dauguma sandorių vyksta su puošniais aitvarais ir laukiniais bruožais. Bet jei norime atskirti šiuos parametrus nuo bendro kiekvienos rūšies rinkinių kiekio, pastebėtina, kad perkamiausios ir parduodamos kriptopetos yra „Special Edition“.

Taigi, jei žaidėjas nori užsidirbti pinigų iš virtualių augintinių, jis turėtų daugiau dėmesio skirti ypatingiems ir puošniems daiktams.

Kokios dienos yra produktyviausios „Kitty“ pardavimams?

Plačiai atpažįstama diagrama, iliustruojanti skambučių į „KittyCore“ kontraktą skaičių 2017 m. Pabaigoje, yra beveik identiška visų sandorių statistikai, išskyrus Naujuosius 2018 m..

Jei imsime statistiką pagal savaitės dienas, trečiadienis yra šiek tiek priekyje, nors šie duomenys gali būti apgaulingi.

Kai žiūrime į šią parinktį su ribotu vartotojų skaičiumi, kurių „Kitty“ apyvarta buvo tik 10 ar mažiau (t. Y. Norint pašalinti aistringų žaidėjų, rinkų, parduotuvių ir kt. Sąskaitas), pirmoji pozicija eina į pirmadienį ir antradienį:

Beveik tą patį vaizdą matome iš Eterio apyvartos SaleClockAuction sutartis. Visiems adresams, žaidžiantiems „Cryptokitties“ žaidimą:

Adresams, kurių apyvarta yra mažesnė nei 10 Cryptokitties:

Be to, norėdami teisingai atsakyti į klausimą, turėtume prisiminti apie laiko juostų skirtumą. Tačiau grįšime į savaitės dienas toliau.

Ką „Kitties“ pelnė daugiausia pelno jų savininkams?

Kaip jau išsiaiškinome, katės dėmesingumas ir jos atributai neturi įtakos tiek kainai, kiek kai kurios unikalios „žaidimo nesusijusios“ savybės (žetono ID, vardas ir kt.). Norėdami tai patvirtinti, pažvelkime į „Kitty“ žetonus, kurių pirkimo kainos ir pardavimo kainos skirtumas viršija 100 Eth (link padidėjimo)..

Kaip pastebite, daugiausiai pelno gaunantys „Kitties“ asmens tapatybės dokumentai yra jaunesni nei 100 metų. Tai yra vadinamosios „įkūrėjų katės“, kurios pirmiausia buvo nupirktos už 9 eterius, o vėliau parduotos už daugiau nei 100 eterų..

Pažvelkime į sąrašą su „jaunesniais“ kriptopetais (ID > 100):

id 114684 ~ vardas FRAIDSYCAT

id 2238 m ~ vardas 战斗 猫

id 35068 ~ vardas Drakula | Ankstyviausias gen. Vampyras

Kitty įsigijo už 600 Eth, kurie jums jau yra žinomi!

„Cryptokitties“ žaidėjai labiausiai vadina protingomis sutartimis?

Čia yra „Cryptokitties“ vartotojų dažniausiai prašomos išmaniosios sutartys per pastaruosius 3 mėnesius (išmaniųjų sutarčių pavadinimai buvo išgauti iš bloxy.info). Prašymai iš vartotojo abonementų į išmaniąsias sutartis:

Prašymai iš pažangių sutarčių adresų į vartotojo abonementus:

Atpažįstami mainų adresai (EtherDelta, IDEX) atskiedžiami kitomis įdomiomis sąskaitomis. Galima pastebėti gražią kriptografinių žaidimų sritį: 0xUniverse, Axie begalybė, KryptoWar (užima trečią vietą, be pavadinimo), MLB čempionai ir daugybė kitų programų. Taip pat yra kazino išmaniųjų sutarčių ( Dice2Win, „FckDice“) ir kiti adresai, priklausantys lošimų paslaugoms, yra įdomūs. Taip pat galima rasti keletą aukcionų. Reikėtų nepamiršti visų šių DApps, kai reikia vykdyti reklaminę kampaniją ar naudoti kitas priemones tikslinei auditorijai pritraukti (pavyzdžiui, oro uoste). Aukcionai yra pirmas, tačiau ši statistika yra šiek tiek netikėta. Daugiau informacijos rasite toliau :)

Kaip dažnai vartotojai žaidžia „Cryptokitties“ žaidimą?

Vidutinis intervalas tarp dviejų vieno ir to paties grotuvo skambučių yra mažiau nei 2 minutės. Vis dėlto šis parametras yra įdomus trumpą laiką.

Paimkime parametrą „Retention“ pirmaisiais mėnesiais po „Cryptokitties“ paleidimo ir palyginkime jį su to laikotarpio skambučių skaičiumi:

2017 m. Lapkričio 23 d. – 2018 m. Gegužės 1 d

2017 m. Lapkričio 23 d. – 2017 m. Gruodžio 1 d. (Prieš pakilimą)

2017 m. Gruodžio mėn. (Pakilimas)

2018 m. Sausio mėn

2018 m. Vasaris

2018 m. Kovo mėn

Aktyviausiais laikotarpiais matote, kad diagrama perkelta į dešinę. Tai gali reikšti, kad kadangi vartotojai per kelias minutes atliko keletą operacijų, jie nepalieka programos, bet lieka žaidime ilgesnį laiką: 2-3 valandas ar ilgiau.

Taigi, naudojant šią metriką, galima stebėti susidomėjimą nauju pristatomu žaidimo renginiu ar reklamine kampanija. Pirma, mes sutelkiame dėmesį į operacijų skaičių ir unikalių adresų antplūdį – tai yra pirmasis analizės žingsnis. Tada galime įvertinti atėjusios auditorijos kokybę: ar jie pradėjo tik „DApp“, ar atliko bandomąsias operacijas, ar nutraukė žaidimą, ar prisijungė prie esamų žaidimo žaidėjų.

Vis dėlto reikia pažymėti, kad aukščiau pateiktas paaiškinimas neapima visų atvejų. Jei „Cryptokitties“ yra vilkinamas, kai aktyvumas didelis, todėl kripto kazino logikos supratimas turėtų būti visiškai kitoks.

Pažvelkite į diagramą, apibūdinančią „Dice2Win“ (0xD1CEeeeee83F8bCF3BEDad437202b6154E9F5405) kazino išlaikymą vartotojui per pastaruosius 3 mėnesius:

Kitas į „Cryptokitties“ panašaus žaidimo pavyzdys yra „Dragonereum“:

2018 m. Lapkričio mėn. – 2018 m. Gruodžio mėn. (Veiklos padidėjimas, kai visi nusipirko ir išpakavo kiaušinius):

2018 m. Gruodžio mėn. – 2019 m. Sausio mėn. (Po piko, kai prasidėjo mūšiai ir prekyba):

Kokiomis savaitės dienomis dažniausiai padaugėja unikalių vartotojų?

Jei imtumėtės bendros statistikos, atrodo, kad dauguma vartotojų ateis pirmadienį. Tačiau atsižvelgiant į laiko juostas ir, jei prašoma duomenų apie atskirus mėnesius, tada aktyviausios savaitės dienos yra šeštadienis ir sekmadienis, po jų seka penktadienis ir pirmadienis. Ir atvirkščiai, pasyviausios dienos yra antradienis, trečiadienis ir ketvirtadienis.

Šiomis dienomis gera pradėti tam tikrą žaidimų veiklą ar pradėti reklamines kampanijas.

Ką kiti „smart-contract“ ir „DApps“ prašo „Cryptokitties“ ir kam?

Čia pateikiamas išmaniųjų sutarčių (bendras skaičius yra 225), sąveikaujančių su „KittyCore“ sutartimi, sąrašas. Aprašymai paimti iš bloxy.info.

Išskyrus 7 dešimtis automatinių piniginių, visame sąraše yra keletas gana įdomių išmaniųjų sutarčių, kurios bandė sudaryti savarankiškas sutartis dėl „Kittycore“ sutarties. Pavyzdžiui, kovos tarp kačių &# 128578; Deja, nė vienas iš jų nepakilo. „EtherDelta“ yra tik metimas (dvi operacijos, vyresnės nei metų)

Kokios yra pagrindinės nepavykusių užklausų priežastys?

Dauguma nesėkmingų operacijų įvyko, kai žaidėjas norėjo paskambinti tam tikru metodu, kai neturėjo tam leidimo. Pavyzdžiui, parduoti kažkieno kačiuką. Jei pažvelgsime į nesėkmingų operacijų diagramą, pamatysime, kad dauguma jų sutelkta 2017 m. Gruodžio mėn., Kai projektas buvo tik pradėtas. Galima manyti, kad pirmajame etape sudarant sandorį vartotojo sąsajoje buvo keletas klaidų, kurios vėliau buvo pašalintos.

2018 m. Kovo 25 d. Adresas 0x68B42E44079D1D0A4A037E8C6ECD62C48967E69F atliko 3330 nepavykusių operacijų bandydamas paskambinti veisleiWithAuto metodu.

Pateikiame 5 populiariausių adresų, kurie pateikė daugiausia nepavykusių užklausų, sąrašą:

0x6B9AA4087E8643E672CAAD55CEB8A78D547189EA 13667 m nepavyksta txs

0x1F35924AE9B34BBD1DFA7E527964C430D5AFAB92 9174 nepavyksta txs

0x49C4460CC2366BD93D24974FF6813EF7FF4FB649 5644 nepavyksta txs

0xE1AB3DF91C8D871D59AE48D1DF18664173CB6297 4865 nepavyksta txs

0x4B15E04EBA58A46FB44829BBFE0D9CD82C149745 4830 nepavyksta txs

Kas uždirbo daugiausiai žaisdamas „Cryptokitties“ žaidimą?

Žemiau pateiktame sąraše yra išvardyti 10 geriausių žaidėjų, kurie, žaisdami žaidimą, uždirbo daugiausiai pajamų. Parametras, vadinamas „Kitties_amount“, yra kriptopetų skaičius, kurį vartotojas turėjo visą žaidimo laikotarpį. Be kūrėjų paskyros, sąraše yra jau minėto žaidėjo (užimto ​​antroje vietoje) adresas, kuris įsigijo katytę iš savęs už 600 Eth

Tai yra sąskaitos, kurių deficitas yra didžiausias

Verslo modelis

Pagrindinis decentralizuotos sistemos vienetas yra žetonas. Kuo didesnė paklausa, tuo daugiau sėkmės turi „DApp“. Tokios pasiūlos ir paklausos tarpusavio priklausomybės situacija yra piramidė. Kuo daugiau žaidime dalyvauja vartotojų ir turto, tuo šis žaidimas tampa vertingesnis. Taigi pagrindinis kūrėjų tikslas yra sukurti aplinką, kurioje nuolat dalyvautų naujos technologijos ir nauji žaidėjai.

Ką reikia padaryti, norint pritraukti naujų vartotojų?

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra ištirti, kada paprastai naujos paskyros pradeda naudoti DApp, ir išsiaiškinti tokio elgesio priežastis. Jei kalbėti apie „Cryptokitties“, Naujųjų metų metu pastebimas ryškus susidomėjimas: Naujieji 2018 m. Buvo projekto pradžia ir tada tas visiems žinomas „kačiukų bumas“. Praėjus metams po 2019 m. Naujųjų metų žaidimo buvo švenčiamas pirmasis jubiliejus, o komanda jį panaudojo kaip gerą momentą kriptokortelių atidavimui. Reklaminės kampanijos ir specialūs renginiai, susiję su ypatingomis progomis, į kuriuos vartotojai reaguoja per programą, leidžia pasyvų žaidėją paversti labiau įtrauktu. Turėdami skaičius, galite sukurti rinkodaros strategiją ir suprasti, koks laikas yra geriausias ją pradėti. Savo ruožtu statistika leidžia stebėti vartotojų reakcijas ir elgesį tam tikros kampanijos metu: kurie metodai yra dažniausiai naudojami, intensyvus vartotojo išlaikymas programoje ir kt..

Antras dalykas, kurį reikia atlikti, yra analizuoti laikotarpius (laiko intervalus, savaitės dienas), kai DApp auditorija yra aktyviausia, ir numatyti tolesnę veiklą. Šie duomenys leidžia padaryti tam tikras išvadas apie vartotojo profilį ir elgesį. Pavyzdžiui, regionas, vakaro veikla arba darbo valandomis, savaitgaliais ar darbo dienomis, kuriomis dienomis apyvarta yra didesnė, o kuriomis dienomis – srautas. Ši metrika domina ne tik projekto komandą, bet ir partnerius bei konkurentus. Jei suprantate savo verslo vartotojus, geriau suprasite, kokio produkto jiems labiausiai reikia.

Trečia – išskirti aktyviausias konkurentų produktų sąskaitas (didžiausią pelną, daugiausiai operacijų ir pan.). Labiausiai tikėtina, kad jie domina jūsų „DApp“, todėl labai pageidautina, kad juos nuo jūsų nusileistų. Dar vienas momentas, kurio negalima pamiršti, yra ištirti tokių vartotojų elgseną ir analizuoti artimiausią aplinką naudojant grafiką.

Ką reikia padaryti, kad padidėtų operacijų skaičius?

Apskritai operacijų skaičius priklauso nuo dviejų priežasčių – auditorijos dydžio ir žaidimo proceso intensyvumo. Kalbant apie pirmąjį veiksnį, apie kurį jau kalbėjome aukščiau – tai visų pirma analizė, rinkodara ir verslo strategija, tada antrasis dažniausiai susijęs su išmaniosios sutarties kūrėju.

Taip pat turite sužinoti, kodėl žaidėjams patinka tas ar anas žaidimas. Tokius duomenis galima gauti analizuojant vadinamųjų metodų statistiką. Jei buvo atliktas statymas, tarkime, dėl kačių kryžminimo, bet žiūrovus domina aukciono „DApp“ dalis, tuomet gali būti verta pakoreguoti žaidimo logiką. Chaingraph.io lengvai pateikia jums šiuos duomenis: galima apskaičiuoti ne tik bendrą sumaniosios sutarties išlaikymą, bet ir kiekvieną iš sutarties būdų.

Kai kurių metodų paklausos trūkumas gali būti susijęs su vartotojo sąsajos problemomis, klaidomis atliekant operaciją ir net reikalingu dujų kiekiu. Todėl būtina nuolat atnaujinti atitinkamus statistinius duomenis apie visus techninius decentralizuoto taikymo aspektus: atsekti ne tik išorinius, bet ir vidinius skambučius, įvykių žurnalus, dujų statistiką ir kt..

Ar kada nors buvo sukčiauta?

Beveik neįmanoma numatyti visų jūsų programos pažeidžiamumų ir spragų, tačiau galite sumažinti jų atsiradimo tikimybę ir greitai atsekti galimą gedimą, jei taip nutiktų. Pirmąjį gali įgyvendinti saugos patikrinimo tarnyba, kuri aptinka galimas pažangiosios sutarties kodo klaidas. Antram elementui reikia įrankio vartotojo veiklai stebėti. Visi šie instrumentai yra prieinami, kai tik pradėsite naudoti „Chaingraph.io“.

Chaingraph.io: saugos patikrinimo įrankis

Chaingraph.io: tiesioginis skyrius

Keletas netipinių vartotojo elgsenos pavyzdžių „CryptoKitties“ pavyzdžiu:

Kačiukas nupirktas už 600 Eth

Kitty pirkimas ir pardavimas iš tos pačios sąskaitos gali liudyti apie statistikos burbulą ir kačiuko kainą. Neanalizuodamas situacijos, trečiosios šalies vartotojas gali stebėti tam tikro žetono aktyvių prekybos vaizdą, tačiau tai gali būti tik žaidimas, sukuriantis jo „reikalavimo“ iliuziją. Tokie veiksmai gali sukelti vietinę programos rinką nepageidaujamoms pasekmėms, o kūrėjas bent jau turėtų žinoti apie esamą ekonominę situaciją, kad galėtų tinkamai į ją reaguoti..

Adresai, kurie buvo įtraukti į 600 Eth

Kitai su trim šimtais perpardavimo

Toliau pateikiama dar viena apgaulės statistikos iliustracija, šį kartą pardavimo skaičius. Daugiau nei keliolika kačiukų yra toli priekyje nuo artimiausio viršaus (tarpas yra 20–30 kartų). Jei pasidarysime giliau, tampa akivaizdu, kad visi 16 „Kitties“, kurie turi maždaug tiek pat pervedimų (apie 300), buvo perduodami per „Auctionity“ išmaniąją sutartį už tą pačią kainą. Šio kriptografinio aukciono atstovas pakomentavo, kad šie veiksmai buvo atlikti siekiant parodyti paslaugos galimybes, padidinti pradinę statistiką ir nėra realūs pardavimai. Galbūt tai yra geras pavyzdys, kad kartais nepakanka vien statistikos, ją pirmiausia reikėtų suvirškinti.

Katės pardavimo skaičiaus statistikos spraga

Ką reikia padaryti, kad vartotojai pirktų ir parduotų aktyviau?

Atsakymą į šį klausimą daugiausia gauna iš dviejų ankstesnių klausimų. Su stabiliu žaidimo procesu, auditorijos padidėjimu ir susidomėjimu „DApp“, be to, kad gausite daugiau operacijų, padidinsite ir savo žetono vertę. Be to, nepamirškite, kad kriptografiniai žaidimai yra susiję su pinigais. Todėl jūsų ženklo prekybos apimtis priklauso nuo viso projekto ekonominės sėkmės, kurią sudaro daugybė aspektų. Kompetentinga analizė leidžia suprasti, į kurias projekto dalis pirmiausia turėtumėte atkreipti dėmesį.

Tiesioginis skyrius, leidžiantis stebėti veiklą realiuoju režimu

Vietoj išvados

Ką vartotojas turi padaryti, kad užsidirbtų pinigų pardavinėdamas ar pirkdamas kates?

Tai yra keli atvejai:

Ilgas žaidimas

 1. Pirkite retą (išskirtinę, specialią) katę, geriausia, kai kuriame žaidimo renginyje.
 2. Laukti.
 3. Stebėkite vartotojo aktyvumo grafikus (operacijų skaičių, paskyrų, skambinančių į išmaniąją sutartį, skaičių).
 4. Kai prasideda aktyvumas, paruoškite katę pardavimui už išpūstą kainą.
 5. Gaukite pelno.

Išgalvotas bumas

 1. Stebėkite įvykio įvykį kertant įmantrias kates.
 2. Pirkite maksimalų kačių, turinčių reikiamus genus, skaičių.
 3. Greitai sukryžmina naujas puošnias kates.
 4. Visi kačiukai, turintys tinkamus genus, kurie liko gavus puošnias kates, parduodami šiek tiek brangesni nei pirkimo kaina.
 5. Pora puošnių kačių iškart parduoda už vidutinę kainą rinkoje.
 6. Likusi dalis palieka „Long Play“.
 7. Gaukite pelno

Sunkios iliuzijos rizika

 1. Sukurkite keletą „Ethereum“ adresų – tai bus pseudo žaidėjai.
 2. Tarp jų prekybiniai aitvarai, veislių kryžminimas ir kt., T. Y. Sukuria ekosistemą su vietos ekonomika.
 3. Pasirinkite paaukštinimui vieną ar daugiau kačių – pageidautina su tam tikra specialia savybe (įdomiu vardu, aprašymu, kūno dalimi ir kt.).
 4. Sukurkite dirbtinį paklausos vaizdą: perparduokite jį už didelius pinigus, padidinkite kainą, pasiūlykite parduoti „Openea.io“.
 5. Kuo didesni ir netikėtesni skaičiai – tuo įdomiau. Patartina, kad Kitty būtų aprašyta kriptografinėje laikmenoje.
 6. Parduokite katę už didelę kainą.
 7. Gaukite pelno.

Ką turi padaryti „Cryptokitties“ komanda, kad pritrauktų daugiau žaidėjų?

Airdrop

 1. Gaukite statistiką apie aktyviausius kitų decentralizuotų žaidimų žaidėjus, kurie dar nežaidė kačių.
 2. Nusiųskite jiems kiaušinį su kate.

Partnerių reklama

 1. Išanalizuokite pirmąją „CryptoKitties“ vartotojų aplinką.
 2. Nustatykite, kurias kitas decentralizuotas programas naudoja auditorija. Pvz., Internetinis kazino „Dice2Win“, į „cryptokitties“ panašūs žaidimai „Blockchain Cuties“ arba kolekcinis žaidimas „MLB Champions“..
 3. Išanalizuokite protingas konkurentų sutartis ir išsiaiškinkite regionus su potencialia auditorija. Šiuo atveju net nebūtina nustatyti regiono, pakanka palyginti grafikus (duomenys rodomi UTC +3):

Vidutinė operacijos trukmė

2019 m. sausio mėn. – 2019 m. gegužės mėn „CryptoKitties“:

Dappas: MLB čempionai

Axie begalybė

0xUniverse

Dice2Win

Iš aukščiau pateikto pavyzdžio „0xUniverse“ atitinka geriausiai: regionas sutampa ir šį žaidimą žaidžia daugybė „CryptoKitties“ vartotojų..

4. Pradėkite kryžminę reklamą (pageidautina nuo 21 iki 2 val. (UTC +3)).

5. Idėja yra pasikeisti žetonais, jei tenkinamos kai kurios specialios sąlygos. Pavyzdžiui, jei turite tam tikrų kačiukų, tada galite gauti premiją kitame žaidime ir atvirkščiai.

Regioniniai renginiai ir reklama

 1. Analizuodami auditorijos aktyvumą, galite kelti hipotezę daugumos vartotojų laiko juostai. Pridėkite informacijos iš programų duomenų bazės ir gaukite aktyviausius regionus. Mes, priešingai nei kūrėjai, gauname informaciją apie žaidėjų IP adresus ribotai, todėl galime tik daryti prielaidą: pagrindinė žaidimo auditorija yra Amerikos regione. Labiau tikėtina, kad kalbama apie JAV (ypač rytinę pakrantę) ir Kanadą, tačiau, kaip pasirinkimą, tai gali būti Pietų Amerikos šalis.
 2. Dabar galite pridėti žaidimų renginius prie svarbių šio regiono renginių: Kalėdų (katė-Kalėdų senelis), Helovino (katė-zombis), Padėkos dienos (katė-kalakutas 0_o), Juodojo penktadienio (katės nuolaida 0_0) ir kt..
 3. Nepamirškite stebėti kiekvienos veiklos skaičiaus ir reakcijos ir išskirti pelningiausius regionus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map