Kas ir Zvaigžņu (XLM)? Viss, kas jums par to jāzina

Ievads

Šajā ceļvedī mēs analizēsim to, kas ir Zvaigžņu (XLM), kā tas darbojas, kādas ir tā iezīmes un kas ir aiz šī interesanta projekta kriptonauda tirgū. Tiem, kas nezina, Stellar ir viens no 10 galvenajiem kriptovalūtu tīkliem tirgū, un tas ir darbojies apmēram trīs gadus no 2019. gada augusta. 

Kas ir Zvaigžņu?

Zvaigzne ir kriptovalūtas blokķēde, kuru izveidoja Džeds Makkalebs un Džoiss Kims vēl 2014. gadā. Projekts dzimis pēc tam, kad Makkalebs līdzdibināja Ripple un kriptovalūtas biržu Mt. Gox. 

Zvaigžņu ir platforma, kas savieno bankas, maksājumu sistēmas un cilvēkus. Galvenais nolūks ir spēt piedāvāt lētus un ātrus pārskaitījumus gan individuāliem lietotājiem, gan uzņēmumiem, kuri to izmanto blockchain tehnoloģija

Tehnoloģijas ļāva visā pasaulē ātri un viegli dalīties ar informāciju, palīdzot uzņēmumiem uzlabot rezultātus un padarot sabiedrību daudz efektīvāku. Bet līdzekļu pārvietošana no vienas valsts uz otru kļuva grūti, patiesi, tā ir dārga un lēna. 

Makkalebs ir strādājis, lai uzlabotu lietotāju piekļuvi kriptovalūtu pasaulei un to, kā viņi var rīkoties ar digitālajiem aktīviem. Viņš radīja Mt. Gox, pirmā masveida kriptogrāfijas apmaiņa pasaulē, viņš līdzdibināja Ripple, Stellar galveno konkurentu, un līdzdibināja Stellar. 

Zvaigžņu ir projekts, kuram ir decentralizēta un atvērta datu bāze, kas ļauj pusēm nosūtīt un saņemt līdzekļus ar apstiprinājuma laiku no 3 līdz 5 sekundēm. Tīkls arī spēj atbalstīt tūkstošiem darījumu sekundē, daudz vairāk nekā citi kriptogrāfijas tīkli, piemēram, Bitcoin (BTC) vai Ethereum (ETH). 

Lai pārvietotu līdzekļus pāri robežām, Zvaigžņu tīklu darbina Lumens, 10. lielākā kriptovalūta tirgū, kas tiek attēlota kā XLM. Bankas izveido savienojumu caur šo tīklu, ļaujot lietotājiem ātri un ērti nosūtīt līdzekļus, integrējot kriptovalūtas un blokķēdes tehnoloģiju tradicionālajā banku sistēmā.. 

Ja banka vēlas nosūtīt līdzekļus no vienas valsts uz otru, to ir iespējams izdarīt ar vietējo valūtu un saņemot vietējo valūtu otrā valstī. Visu var veikt, izmantojot digitālo aktīvu XLM vai jebkuru citu monētu, kuras pamatā ir tīkls Zvaigžņu. 

Kā minēts iepriekš, Stellar ir decentralizēta sistēma, kas nozīmē, ka tai nav centrālās iestādes, kas kontrolētu darījumus. Izmantojot blockchain tehnoloģiju, visu informāciju par nosūtītajiem un saņemtajiem XLM var droši uzglabāt. Šie darījumi tīklā tiek pārbaudīti, izmantojot Zvaigžņu konsensa protokols.

Enkuri Stellar tīklā ļauj dalībniekiem iegūt kredītus, tiklīdz viņiem tas ir nepieciešams. Šie enkuri glabā uzņēmuma vai privātpersonas veikto depozītu un izsniedz viņiem kredītus. Ar šiem enkuriem ir iespējams arī nosūtīt darījumu, izmantojot vienu valūtu, un otra puse saņem līdzekļus dažādās fiat valūtās. 

Tīklam ir mehānisms, ko sauc konversijas ķēde tas padara iespējamu darījumu starp divām nelikvīdām valūtām. Piemēram, darījums starp MXN un INR. MXN līdzekļus var apmainīt pret USD, pēc tam USD var apmainīt pret BTC, BTC pret XLM un XLM par INR. 

Zvaigžņu konsensa algoritms

Zvaigžņu strādāja ar vienprātības algoritmu, kas pazīstams kā Bizantijas vainas tolerants (PBFT). Ar to ir iespējams palīdzēt tīklam darboties pat tad, ja dalībnieki rīkojas ļaunprātīgi. Neskatoties uz to, šis vienprātības algoritms ir aizstāts ar citu. 


Zvaigžņu tīklā bija iepriekš noteikts validatoru kopums, kurus izvēlējās centrālā iestāde. Tas ir pilnīgi atšķirīgs no tā, kā PoW (Darba pierādījums), kur validatori ir kalnrači, kas nodrošina nepieciešamo apstrādes jaudu un kurus neviena centrālā iestāde nav izvēlējusies. 

Validatori, kas darbojās Zvaigžņu tīklā, vienojās par dažādām lietām, tostarp par darījumu pārbaudi. Lai PBFT sistēmas darbotos, ir nepieciešams, lai 66% apstiprinātāju panāktu vienprātību. Tas nozīmē, ka ļaunprātīgiem dalībniekiem nevajadzētu sasniegt vairāk kā 33% vienprātības, lai tīkls turpinātu darboties. 

Zvaigžņu virzījās uz priekšu un pieņēma jaunu konsensa algoritma versiju, kuras pamatā ir Federētais Bizantijas nolīgums (FBA), un to sauc arī par “Zvaigžņu konsensa protokolu”. 

Saskaņā ar Londonas Blockchain Labs datiem zvaigžņu konsensa protokols ir pirmā FBA ieviešana, kuru 2015. gadā izveidoja profesors Deivids Mazjērs no Stenfordas. Šī sistēma apraksta tīkla mezglu veidu, kā panākt vienošanos, kuru var izmantot blokķēdēm. 

Sistēmai ir trīs galvenās īpašības:

  • Decentralizēta vadība: ikviens var būt validators tīklā.
  • Zema latentuma pakāpe: vienprātību var panākt tikai dažās sekundēs. 
  • Elastīga uzticēšanās: dalībnieki bez ierobežojumiem var brīvi izlemt, kādiem citiem mezgliem viņi uzticas.
  • Asimptotiskā drošība: tīkla aizsargāšanai tiek izmantoti digitālie paraksti un hash saimes.

Sistēma darbojas, izmantojot kvorumus, kvoruma šķēles un arī krustojumus. Kvorums ir mezglu kopums, kas ir pietiekams, lai panāktu vienošanos. Kvoruma šķēle ir mezglu kopums, kas ir pietiekams, lai pārliecinātu citu mezglu par paziņojuma derīgumu, ko sauc par “šķēlītēm”. 

Kvoruma krustojums notiek, kad diviem kvorumiem ir kopīgs mezgls, kas ir būtisks vienošanās panākšanai. Iejaukšanās un iejaukšanās viens otra iekšējā līgumā. Londonas Blockchain Labs paskaidro, ka tas ir svarīgi, lai panāktu vienprātīgu protokolu, jo pretējā gadījumā tīkls varētu panākt atsevišķas vienošanās. Tāpēc, lai konsenss darbotos, katram kvorumam ir nepieciešams vismaz viens krustojums ar otru. 

Sloti ir virsgrāmatas atjauninājumi, kuriem jāpiekrīt visiem mezgliem. 

Londonas Blockchain Lab rakstīja par laika nišām:

“Spēļu automāti faktiski ir bloki. Visiem blokķēdes tīkla dalībniekiem jāvienojas par bloka derīgumu un jāatjaunina personīgās grāmatas, lai to iekļautu, tiklīdz tas ir publicēts. Kad tas ir izdarīts, tiek panākta vienprātība. ”

Mezgli var izturēties slikti un labi. Neveiksmīgi mezgli ir tie, kas neievēro protokola noteikumus un nedarbojas tīkla interesēs. Viņi neizvēlas saprātīgas kvoruma šķēles un, iespējams, ir avarējuši. Tie ir tikai neizdevušies mezgli, kuriem nevar uzticēties šajā vienprātībā. 

Labi izturēti mezgli ievēro protokolu un paraugpraksi. Viņi arī ir labprātīgi un ar dažādu pasākumu palīdzību nodrošina tīkla drošību. 

Izmantojot federālo balsošanu, ir iespējams pārliecināties, ka tīkla vienprātība paliek neskarta, neskatoties uz mezglu kļūmēm, SCP ievieš federālo balsošanu, kas tiek izmantota arī ar kvorumiem un šķēlītēm, kas ļauj tīklam panākt vienprātību bez nepieciešamības pēc visiem tīkla mezgliem. 

Šai sistēmai ir daži ierobežojumi. Tas nenodrošina digitālo monētu kalšanas sistēmu vai stimulu shēmu, lai veicinātu labu mezglu uzvedību. Daudzos gadījumos mezgli var arī izvēlēties sliktas kvoruma šķēles un kaitēt vienprātībai. 

Lai gan protokols ir ļoti noderīgs Zvaigžņu tīklam, to var izmantot lietojumprogrammām, kas pārsniedz blokķēdes tehnoloģiju. 

Kas ir Lumens?

Lumens jeb XLM ir digitālā valūta, kas nodrošina zvaigžņu blokķēdes tīklu. Saskaņā ar Zvaigžņu oficiālā vietne, tīklā ir iebūvēti lūmeni, un to var uzskatīt par digitālās valūtas vienību, piemēram, par Bitcoin. 

Virtuālā valūta tika uzsākta 2014. gadā ar Stellar tīklu un tika izdoti 100 miljardi lūmenu. Tajā laikā XLM bija pazīstams kā zvaigžņu bet nosaukums mainījās uz lūmeni 2015. gadā. 

Lūmeniem ir divi dažādi mērķi. Pirmais ir tas, ka viņiem var būt neliela anti-spam loma, jo lūmeni tiek izmantoti, lai samaksātu darījumu nodevas un turētu minimālos atlikumus Stellar tīkla kontos. Tas neļautu cilvēkiem pārņemt tīklu un palīdzētu noteikt prioritātes. 

Darījuma maksa Stellar tīklā ir vienāda ar 0,00001 lūmenu. Izmantojot šo maksu, ir iespējams samazināt lietotāju ļaunprātīgos nodomus pārpludināt tīklu, kaut ko zināmu kā DoS uzbrukums, pazīstams arī kā pakalpojuma atteikuma uzbrukums. 

Otrais mērķis ir lūmeni, lai atvieglotu darījumus ar vairākām valūtām. Lūmenis atvieglo tirdzniecību starp valūtu pāriem starp lielu tiešo tirgu, kas darbojas kā tilts. Ir vērts norādīt, ka starp lūmenu un katru no iesaistītajām valūtām jābūt likvīdam tirgum. 

Kā minēts iepriekš, tīkla atbrīvošanas laikā tika izveidoti 100 miljardi lūmenu. Kā informē Stellar, inflācijas līmenis katru gadu ir 1%, un jaunus lūmenus neviens nevar patvaļīgi ģenerēt. 

Maz ticams, ka mezgli, kas darbojas decentralizēti, pieņems un ratificēs izmaiņas noteikumos par lūmena izveidi. Tajā pašā laikā, ja viņi nolemj mainīt šo funkciju, cilvēki noteikti zaudēs uzticību Stellar.org un viss projekts tiks nopietni ietekmēts. 

Lai saprastu maksas shēmu, jāņem vērā divas īpašas vērtības: bāzes maksa, kas ir 0,00001 XLM, un bāzes rezerve, kas ir tuvu 0,5 XLM. 

Darījuma maksa tiek aprēķināta šādi:

  • Darījuma maksa = (operāciju skaits x pamatmaksa)

Tas galu galā ir ļoti pieņemams darījumu veikšanai visā pasaulē. Tikai ar 1 dolāru būtu iespējams segt aptuveni 400 000 darījumu. Stellar sniegtie dati ir no 2018. gada aprīļa, kas nozīmē, ka šajā laikā viss varēja mainīties. 

Dažādas kriptovalūtas apmaiņas ļautu investoriem iegādāties XLM monētas. Daudzi dažādi tirdzniecības pāri palīdzētu lietotājiem iegūt šo digitālo valūtu. Ja vēlaties uzzināt vairāk, varat izlasīt mūsu ceļvedi par to, kā iegādāties Binance zvaigžņu lūmenus (XLM). 

Oficiālajā Zvaigžņu vietnē tiek ieteikts lietotājiem iepazīties ar Patērētāju informēšanas padomu Patērētāju tiesību aizsardzības padome (CPFB) par potenciālajiem riskiem, kas saistīti ar digitālajām valūtām. 

Lumens piedzīvoja ļoti nestabilu cenu darbību, tāpat kā daudzi citi digitālie aktīvi pasaulē. Virtuālās valūtas cena 2017. gada sākumā bija mazāka par 0,002 ASV dolāriem, un 2019. gada janvārī ar milzīgo altkoīna skriešanu tā pieauga līdz 0,93 USD par monētu. Kopš šī brīža virtuālā valūta lāču tendences laikā rīkojās ļoti līdzīgi Bitcoin, un tikai pirms dažām stundām tā sasniedza zemāko punktu vairāk nekā gada laikā, kad tā tiek tirgota zem 0.069 USD par monētu, liecina dati, ko sniegusi CoinMarketCap

Kā jau minēts iepriekš, Zvaigžņu tīklā katru gadu inflācija ir 1%. Lietotāju samaksātās maksas tiek pārdalītas inflācijas procesā. Tīkls arī iekasē pamatmaksu par katru darījuma darbību. Pēc tam līdzekļus no bāzes maksām pievieno inflācijas kopumam. Tie, kuriem ir lūmeni, var balsot par to, kur nonāk līdzekļi. Lūmeni nonāk kontos, kas saņem 0,05% balsu no citiem tīkla kontiem. 

100 miljardi lūmenu tiks sadalīti šādi:

  • 50% privātpersonām
  • 25% partneriem
  • 20% bitkoīnu un XRP īpašniekiem
  • 5% rezervēti Stellar.org darbības izdevumiem

Lēmums atdot šos lūmenus ir saistīts ar viņu mērķi sasniegt „iekļaujošāku digitālo ekonomiku”. Viņu misija ir piedāvāt lietotājiem iespēju piesaistīt cilvēkus lētiem finanšu pakalpojumiem salīdzinājumā ar dārgiem tradicionālajiem finanšu pakalpojumiem. 

Zvaigžņu lūmenu konkurenti

Dažādas tirgū esošās kriptovalūtas šobrīd konkurē ar Stellar. Piemēram, viens no tiem ir XRP un uzņēmums Ripple, kuru agrāk izveidoja Makkalebs. 

Galvenās atšķirības starp Stellar un Ripple ir saistītas ar viņu mērķiem, katras šīs organizācijas lielumu, viņu rīcībā esošajiem inflācijas (un deflācijas) tīkliem, vienprātības protokoliem un to, kā viņi darbojas kriptovalūtu tirgū.. 

XRP un XLM var izmantot gan uzņēmumi, gan lietotāji, lai ātri un ērti nosūtītu darījumus visā pasaulē. Tomēr XRP ir daudz vērtīgāka virtuālā valūta, salīdzinot ar XLM, un to uzņēmumu skaits, kas strādā ar Ripple, ir daudz lielāks nekā firmu, kas izmanto Zvaigžņu tīklu. 

Tā kā šiem abiem ir atšķirīgi vienprātības algoritmi, uzņēmumi tirgū katrā no šīm kriptovalūtām un tīkliem atradīs atšķirīgus risinājumus, kas atbilstu viņu vajadzībām. 

Ripple jau ir sadarbojusies ar vairāk nekā 200 finanšu uzņēmumiem visā pasaulē, kuri jau izmanto viņu radītos produktus un pakalpojumus. Tie ir uzņēmums, kuram ir biroji visā pasaulē un kuri pārdod XRP tirgum, lai finansētu savu darbību. Tā vietā Stellar ir mazāka organizācija, un viņiem pieder tikai 5% no jebkad izveidotajām XLM monētām. Ripple pieder aptuveni 60% no kopējā XRP piedāvājuma. 

Attiecībā uz inflāciju katram darījumam tiek sadedzināts neliels daudzums XRP. Lai gan šie sadedzinātie XRP nav nozīmīgi, lai ilgtermiņā palielinātu XRP cenu, tie palīdz novērst surogātpasta uzbrukumus tīklam. XLM inflācija gadā ir 1%, nevis monētu dedzināšana. Šī inflācija aizstāj zaudēto XLM, un tā palīdz pārdalīt līdzekļus visā tīklā. 

Jūs varat izlasīt mūsu pilnīgo Ripple un Zvaigžņu salīdzinājumu. 

Ethereum (ETH) ir arī tirgū atzīta kriptonauda, ​​kuru galu galā varētu uzskatīt par Zvaigžņu konkurentu. Kāpēc? Jo tas piedāvā arī iespēju nosūtīt un saņemt ātrus pārskaitījumus, kas ir lētāki nekā Bitcoin, bet ar lielāku likviditāti. 

Ethereum ir otra lielākā kriptonauda tirgū pēc Bitcoin, savukārt Stellar šobrīd ir desmitajā pozīcijā. Neskatoties uz to, Stellar ir ātrāka un lētāka lietošana nekā Ethereum, kas koncentrējas uz to, lai uzņēmumi, sākotnējie monētu piedāvājumi (ICO) un uzņēmumi varētu atbrīvot savas digitālās valūtas savā blokķēdes tīklā.. 

Saskaņas protokols, kas darbina Ethereum, ir pilnīgi atšķirīgs no tā, kuru pašlaik izmanto Zvaigžņu. Patiešām, Ethereum izmanto vienprātīgu algoritmu, kas apliecina darbu, un tas vēlas pāriet uz likmi, kas ļautu to mērogot. 

Lai gan daudzi entuziasti uzskatītu, ka šīs digitālās valūtas tirgū nevar pastāvēt līdzās, tās tirgū darbojas jau ilgu laiku. 

Zvaigžņu Lūmena partnerattiecības

Zvaigzne tirgū aug arī ar ļoti nozīmīgām partnerattiecībām, kuras tā noslēdza ar citiem uzņēmumiem pasaulē. 

Viens no vissvarīgākajiem projektiem, kurā Stellar šobrīd strādā, ir saistīts ar tehnoloģiju gigantu IBM. Tehnoloģiju uzņēmums sadarbojās ar lielu skaitu banku un citu finanšu struktūru pasaulē, īpaši Āzijas un Klusā okeāna reģionā. Izmantojot šo partnerību, mērķis ir pārvietot papīra naudu uz Zvaigžņu bloku ķēdes tīklu. 

Vēl viena Stellar parakstītā partnerība ir ar Veridium, kas strādā arī ar IBM. Veridium ir globāls oglekļa kredītu tirgus. Mērķis ir strādāt, lai VERDE marķieri iekļautu tirdzniecības platformās, kas nodarbojas ar naftu un gāzi. 

Ir arī citas partnerattiecības, kurās ir iesaistīta Stellar, tostarp Stellar X, Open Garden, TillBilly, Slice, Sure Remit un SmartLands. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, jūs varat izlasīt, kuri apmēram 8 aizraujošie projekti zvaigžņu (XLM) platformā. 

Citi Zvaigžņu partneri, cita starpā, ir Deloitte, Stripe un Le.com. 

Secinājums

Zvaigžņu ir viena no populārākajām digitālajām valūtām tirgū. Lai gan ir daudz konkurentu, tas piedāvā daudz dažādu pazīmju, kas ļauj tai iekļūt starp 10 labākajiem virtuālās valūtas projektiem kosmosā. 

Šis tīkls ļauj gan uzņēmumiem, gan privātpersonām ātri un lēti nosūtīt un saņemt līdzekļus. Izmantojot Zvaigžņu tīklu, ir iespējams arī palīdzēt uzņēmumiem uzlabot savus pakalpojumus un produktus. 

Attiecībā uz vienprātības algoritmu Stellar ir ieviesis veiksmīgu risinājumu, kas palīdz virtuālajai valūtai un blokķēdes tīklam palikt vieniem no viskonkurētspējīgākajiem kosmosā. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map